Je poměrně teplý, bez větru, má dostatečnou vlhkost. Snad největším nepřítelem stevií jsou slimáci. Jelikož jsou stévie velice sladké,stávají se výbornou pochutinou pro slimáky, ale i hmyz. Bedlivě o své rostlinky pečujte a dočkáte se fantastické úrody.
Není se čemu divit, jelikož se docela masivně ustupuje.
Pro pěstování stévie si připravte zahradní substrát, který bude obsahovat dostatečné množství humusu. V dnešním článku se zaměříme především na pěstování této tropické rostliny, kterou znali a využívali již Indiáni. Stévie je náročná na teplo.
Stevie sladká a její pěstování - Autor: kolem 8. Další podmínkou je, aby rostlina měla dostatek světla a tepla (ideálně nad °C), protože stévie je vysoce náročná na tep. Pokud se rozhodnete vysévat. Dnes už si hoví každá rostlika ve svém.
Také je možné koupit stévii v sušené formě v obchodech se zdravou výživou nebo bylinkářstvích. Rostlina se dá koupit v jarních měsících také jako venkovní rostlina v květinářstvích. Pěstování, dostupnost v ČR. K pěstování stévie můžete využít sazeničku, kterou si koupíte v květinářství nebo třeba na trhu. Možné je ale i její pěstování ze semínka.
Optimální teplota představuje 25°C, při teplotě pod 5°C vadne. Můžete si ho koupit nebo se dát na pěstování doma. V posledních několika letech se k nám rozšířilo pěstování stévie sladké, jejíž lístky v čerstvé i sušené podobě jsou používány jako náhražka cukru. Mezi pěstiteli se osvědčily nádobky s průhledným víkem nebo obaly od polárkových dortů, abychom rostlině vytvořili vhodné mikroklimatické podmínky. Světlomilná subtropická rostlina, při správném zimování se dá pěstovat jako trvalka, dorůstá do výšky zhruba.
Květina potřebuje dostatek světla a tepla , aby se v ní tvořilo velké množství sladkých látek. Ovšem dávejte si pozor na to, že stévie má ráda teplo. Ovšem takové, kde bude chráněno před přímými slunečními paprsky. Během vegetace je dobré rostlině dopřát dostatek vody.
Nadzemní část rostliny na zimu usychá a rostlina přezimuje v kořenech se zemitým balem, který umístíme třeba i do sklepa a udržujeme při teplotě - °C.
Tomu musíme přizpůsobit i její pěstování. Vždy jen v přenosné nádobě a vždy v lehčích. Jedná se o skutečně interesantní rostlinu, která má kromě léčivých účinků jednu.
Stevie není náročná na živiny, pouze na chudých půdách se hnojení doporučuje. Zde se stává jednoletou rostlinou, kterou je třeba předpěstovat ve skleníku a takto získané sazenice teprve vysazovat do volné půdy. Má drobné zelené listy a nenápadné bílé kvítky. Postup pěstování stévie Nejlepší je koupit už vypěstované rostliny, které si můžete hned prosadit, jak jen chcete (skleník, květináč, zahrada).
Vysazovat Steve do zahrady se velmi nevyplatí, protože ji před zimou budete muset přesadit do květináče. Pěstuje se doma, na zahradě či ve skleníku. V bylinkářství si můžete.
Její pěstování se rozšířilo v mnoha zemích Asie (např. v Japonsku má procentní podíl na trhu s umělými sladidly) a také v některých zemích Evropy. Naproti tomu Americký trh ji zcela zakázal a označil ji jako nebezpečnou potravinovou přísadu. Informace o pěstování , sušení, účincích a stevie sladké.
Jsme dovozci extraktu, nabízíme malo i velkobchodní prodej produktů ze stevie sladké. Proto je stále nutné si tuto skvělou rostlinku pěstovat doma.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.