Při vhodné volbě druhu a minimální péči budou exotické květy zdobit interiér kohokoli. Pěstování orchidejí není příliš náročné. K úspěchu pomohou osvědčené rady pro pěstování. Se současnou oblibou orchidejí jakožto pokojových rostlin souvisí nebývalý rozmach v jejich šlechtění, stál vznikají nové hybridy.
Pro pěstitele je to příjemná skutečnost, neboť jsou šlechtěny k větší odolnosti vůči domácímu pěstování, bohatší a trvanlivější kvetení.
Mnohé firmy nové orchideje dokonce šlechtí jako výrobní tajemnství a své objevy patentují. Mnohé druhy orchidejí je možné pěstovat doma za oknem anebo na jiném vhodném místě a není k tomu potřeba ani žádný skleník nebo extremní podmínky. Tvary jejich květů jsou často natolik bizarní, že ani zdaleka nepřipomínají jiné květiny, ale spíše hmyz.
A možná i proto jsou tak oblíbené, protože jsou výjimečné. Krása orchidejí je téměř nedotknutelná, jsou něžné, okázalé, a pokud je někomu darujeme, ať již v kytici, nebo v květináči, vyjadřujeme jimi. V přírodě je většina orchidejí epifytem, což znamená, že rostou na jiných objektech – drží se na hrubé kůře nebo dokonce na kameni.
Okázalé orchideje, které většina lidí preferuje pro pěstování, jsou obvykle buď phalaenopsis nebo dendrobia.
Starostlivosť o orchideu – ako sa starať o orchideu? Podobne ako aj iné rastliny, orchidey potrebujú k životu svetlo, vodu, živiny, vzduch a vhodné teplotné. Různé druhy díky tomu mohou zkrášlit rozmanitá zákoutí bytu či domu. Přes léto je můžete dokonce i letnit, což jim velmi prospívá. Ideální je umístit je, třeba i zavěsit, ve stínu venku pod stromy.
Při pěstování orchidejí musíte být trpěliví. Pokud jste zkomírající rostlinku právě zachránili od jisté smrti tím, že jste jí upravili podmínky dle výše uvedeného, nečekejte, že Vám do týdne vykvete. Ve správných podmínkách si rostlinka nejdříve vytvoří hodně nových kořenů, poté vyraší nové listy a až nakonec se mezi listy objeví nové květní. Pustili jste se do pěstování exotických orchidejí a vidíte, že rostlinám se nedaří?
Napište nám, pokusíme se určit, o jaký problém se jedná a jak jej. Last Minute Reisen bis -. Orchideja zum Tiefpreis buchen. Ferienwohnungen im Vergleich! Veranstalter-Vergleich buchen!
Další druhy orchidejí Pokud máte druh Oncidium, Cambrii, Cattleya, Cymbidium nebo Dendrobium, tak se zaměříme na jejich zimní odpočinek, jež vyžadují.
V zimě jim dopřejte teplotu okolo 16° - °. Zvolte nenáročný druh a při správné péči bude i vám orchidej kvést celé měsíce. Kořeny orchidejí potřebují více vzduchu, než kolik by měly v běžné hlíně, takže jim musíte koupit speciální hlínu, která obsahuje například kousky kůry, kokosové odřezky, mech, vlákna z kapradin a perlit. Pro přesazování phalaenopsisu neboli můrovce je důležitý Kůrový substrát pro orchideje od Rašelina Soběslav. Většinou jde o směs těchto materiálů. Obsahuje drcené dřevěné uhlí, díky kterému nezah.
Ale tyto královny pokojovek jsou rostliny. Před zavlažováním vyčkejte, až bude kůra nebo mech téměř úplně suchá. Při zavlažování vypusťte zcela přebytečnou vodu. Nikdy nenechávejte svou orchidej ve stojaté vodě. Coelogine cristata, Odontoglossum rosii, Odontoglosum grande, Stanhopea hernandezii, Vanda coeurolea.
Můžete zakládat nová témata v. Jak je neumořit Dům a byt Phalaenopsis potřebuje světlé stanoviště u okna, ale nesmí na něj táhnout, ani by se neměl okna dotýkat, jinak mu opadají květy. Kořenům orchidejí víceméně vyhovuje málo prostoru. Jejich barva musí být šedozelená nebo zelená, zasychající konečky znamenají vznik problému.
Tím bývá nejčastěji již částečně rozpadlý pěstební substrát, který nezajistí potřebné podmínky pro jejich správný růst.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.