středa 3. dubna 2019

Papája pěstování

Autor: Archiv ireceptar. Rozmnožování této exotické rostliny je velmi jednoduché, výsevem semen zakoup. Snadno vám vyroste ze semínka.


Péče o ni není těžká – a pokud jí kromě bytu nabídnete i skleník, dost možná se dočkáte i sladkého ovoce. Náš článek o pěstování papáji vám v tom ochotně pomůže.

Aby papája plodila, je potřeba ji vytvořit tropické podmínky. V bytě vyberte papáji okno na jižní stranu. Je to vytrvalá dvoudomá rostlina připomínající palmu. Pomoci by vám mohl jen skleník, kde se rostlinám daří lépe. Kvést zde začínají už po 1-letech, zatímco doma po 3-4.


Pro pěstování doma je tak. Popis exotického ovoce s velkým počtem fotografií. Dozvíte se o chuti, způsobu konzumace, využití ovoce a nechybí ani návody na pěstování exotického ovoce.

Zázračné zázraky, exotické ovoce papáje vnaše strava se objevila poměrně nedávno, ale pevně získala sympatie, protože obsahuje velké množství. V zimě, od října do listopadu, je zalévání sníženo. Papayu červenou určitě znáte z exotických destinací. V našich podmínkách je možné ji také vypěstovat.


Plody jsou lahodné, u nás se rostlina pěstuje. Máme-li však k dispozici fóliovník nebo nevytápěný skleník , můžeme do něj od června do září rostlinu umístit a dbáme na to, aby teplota ani krátkodobě nepoklesla pod 15°C. Pěstování papáje ze semen.


Meloun papája strom se stává populární domácí rostlinou, zdobí pokoje a uzavřené terasy nebo vyhřívané balkony a verandy. Při správné péči papája i kvete a je možné se dočkat i plodů. Už vás také nudí švestky, hrušky a jablka? Chcete mlsat cizokrajné dobroty z vlastní úrody?


Pusťte se do pěstování exotických druhů ovoce doma i na. Ve své domovině se jedná o robustní rostlinu s dřevnatějící lodyhou, která připomíná kmen, vysokou i více než metrů, kterou najdeme nejenom na zahradách, ale třeba i ve škarpách u cest. Zahrádkáři a pěstitelé se dnes už nebojí pustit do pěstování tak exotického ovoce jako je papája.


Papája je lahodné ovoce plné vitamínů C. Předpokladem však bude vysoká teplota vzduchu a vysoká vlhkost v místnosti.

V obchodech jsou tyto plody k dostání prakticky celoročně. Pozor si musíte dát na jakkoliv napadené plody, nesmí na sobě mít skvrny či být příliš. Uvnitř se nachází oranžová dužnina s malými kulatými černými semínky, soustředěnými uprostřed.


Proteázy získané z papáji jsou teplotně velmi stabilní enzymy, které štěpí široké spektrum bílkovin. Bílkoviny jsou základní stavební složkou většiny buněčných struktur, které je v některých případech nutné rozložit – právě pomocí proteáz – což je důvodech jejich šikorého využití. Zahrada olemovaná živými rostlinami působí honosně, moderně a svěže. Půvo výskyt, pěstování Za původní oblasti výskytu papáji jsou považovány Střední Amerika a sousedící jižní oblasti Mexika.


V současnosti roste papája téměř ve všech tropických a subtropických oblastech světa – Indie, jihovýchodní Asie, Austrálie, Afrika Karibik, latinská Amerika, Mexiko a jižní státy USA. Semeno pro pěstování liči musí být velké a plné. Dobře vyzrálé plody papájí jsou medově sladké, chutí připomínají ananasové melouny.


Mají velké množství vit. A, hodně draslíku, fosforu, vápníku a železa. Dokáže jako jedna z mála zmírňovat bolest. Tato rostlina je nejen dekorativní, ale její plody jsou velice chutné a mají vyšší vitamínovou.


Pokud patříte mezi zdatné pěstitele rostlin, pak můžete vzít pěstování moringy jako osobní výzvu, protože to s ní není v našich zeměpisných šířkách úplně nejjednodušší, což jistě poznáte zvláště v zimních měsících, protože se jedná o teplomilnou rostlinu.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky