Großes, schönes Sortiment online. Schöne Pflanzen von Ihrem Pflanzenversteher! Kořen, listy i květy pampelišky jsou jedlé a vysoce výživné. Má močopudné vlastnosti, čistí játra, pomáhá při alergiích a snižuje hladinu cholesterolu.
Obsahuje velmi důležité vitamíny a minerální látky, jako je vitamin B thiamin, riboflavin, vitamin C, železo, vápník, draslík, kyselinu listovou a hořčík.
Lodyha bez listů, lysá a ronící mléko, které zanechává na kůži hnědé skvrny. Listy v přízemní růžici velmi variabilní - laločnaté, zubaté, peřenoklané. Kořen pampelišky se používá pro podporu chuti k jídlu, tvorby žluče a jako močopudný prostředek. Dobře se uplatňuje při špatné. Léčivé účinky kořene smetánky Nejléčivější částí smetánky je kořen, používají se i listy a květy.
Někde jí říkají lví zub, jinde pamprlice nebo mléčný lupen či smetaník. Podle studií ničí extrakt pampeliškového kořene rakovinné buňky prostřednictvím procesu nazývaného apoptóza (proces, který nutí rakovinné buňky, aby spáchaly sebevraždu).
Sbíráme kořen před rozkvětem rostliny (březen – duben), listy (květen – září), nať s kořenem (březen – duben). Droga je bez zápachu a má mírně nahořklou chuť. Pampeliška čili smetanka lékařská si získala mnoho lidových pojmenování. Z kořene lze po usušení, upražení a rozemletí připravit hořkou „pampeliškovou mouku“. PAMPELIŠKA LÉKAŘSKÁ (Taraxacum officinale), slov.
LIDOVÉ NÁZVY: Smetanka, husí kap, lví zub, mlíč, mlíčí, hadí mlíčí, kačenec. Výhodou prášku je velice snadná příprava. Už v průběhu hodin po požití dochází k dezintegraci (rozpadu) prvních rakovinných buněk.
Odhaduje se, že pravidelná dlouhodobá kúra kořenem pampelišky může odstranit většinu nádorů. Užitečné části: sbírány jsou kořen či nať s kořenem, a to před rozkvětem, v době květu jsou potom používány i listy a květy. Výše zmíněné výzkumy jsou in vitro (ve zkumavce), in vivo (na zvířatech) nebo jde o případové studie používání jednotlivci. Simard Většina lidí se jich snaží zbavit, hned jak se objeví na jejich trávníku, neboť pampelišky bývají považovány především za nevítaný plevel.
Surovina pro bylinný čaj. Pampeliškový kořen po vyprání a odkapání sušíme teplem umělým do 50°C. Správně usušený kořen se s praskotem láme a na lomu je bílý, uprostřed sametově žlutý.
Balíme do pevných papírových nebo propylenových pytlů.
Používá se také jako močopudný. Její léčivé účinky znali již starověcí Řekové a Římané. Nyní je pampeliška a její protirakovinné vlastnosti předmětem zkoumání výzkumníků v Kanadě, Číně a Japonsku.
Fytopharma přispívá ke správné funkci žaludku a jater, pomáhá podporovat. Posiluje funkci jater, podporuje trávení, uvolňuje žluč z jater i žlučníku, zajišťuje rovnováhu estrogenů, čímž potlačuje endometriózu a tlumí. Uplatňuje se při špatné funkci žlučníku, žlučových kaméncích a. Příznivě ovlivňuje funkce jater, žaludku, slinivky, střev, ledvin i krvetvorných orgánů. Jedná se o prehistoricky starou a velice známou rostlinu, která je hojně rozšířená.
Na jaře je jiná než na podzim. Na podzim je obsah cukru mnohem menší a inulin vystoupí na procent. Když už je řeč o kořenech, určitě si nasbírejte ten pampeliškový.
Tahle univerzální léčivka se vám v domácí lékárničce bude hodit. Pokud pampelišku pěstujeme, sbírají se roční kořeny. Divoce rostoucí pampeliška je nejúčinnější ve druhém nebo třetím roce růstu.
Doplňky stravy) Hodnocení produktu:.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.