Na molice skutecne existuji jiz popsane pripravky. Pred par lety jsem vetsinu vyzkousela- byl to dlouhodoby, ale marny boj! Nakonec bylo nutno vsechny rostliny vyhodit- mnozi se dabelsky rychle!
Dnes velmi prohlizim rostliny, neb molice , dle mych zkusenosti, nelze ani pri prepeclivem postupu uspesne zlikvidovat. Poraďte, jak udržet při životě fikus benjamínek.
Jejich tělo je žlutavé, je pokryto bílými voskovými šupinkami a dorůstají do velikosti – mm. Jedná se o okřídlený hmyz, který má dvě křídla. Nicméně, správně vybraný postřik na molice je potřeba několikrát opakovat.
Protože zabírá jen na živé jedince, a nikoli na vajíčka, přičemž živé molice mají třídenní dobu líhnutí. Rostliny mohou být na první pohled zdravé, ale škůdci se mohou skrývat pod záhyby listů. Ať už se jedná o svilušky, molice , mšice, třásněnky nebo červce, vše je to savý hmyz, který z rostlin saje buněčnou šťávu.
Následkem toho rostlinám schnou listy a může uhynout i rostlina celá.
Dospělci i nymfy škodí sáním na spodní straně listu, kde také můžeme najít vajíčka molic, která mají černou barvu. Nejvíce se jim líbí ve sklenících či fóliovnících. Skvelým tipom ako odhaliť prítomnosť molice v počiatočnom štádiu, je používať lepice dosky.
Na trhu máte na výběr ze široké škály. Například Mospilan či Neudosan zahubí nejrůznější zahradní hmyz. Pirimor je specialistou na mšice. Ninja je určen na mšice i molice, na zeleninu i okrasné rostliny.
Nepostradatelným pomocníkem na zahradě jsou lepové desky, které jsou pokryty nevysychavým lepidlem. Ty vám nejen určí identifikaci škůdce, ale jsou i prevencí a ochranou. Poslední „bio postřik “ můžeme udělat z … obyčejného plnotučného mléka.
Stačí ho smíchat v poměru jedna ku jedné s vodou a směs rozprášíme na hmyzáky. Listy napadených rostlin ztrácejí barvu, kroutí se a mohou být pokryty lepivým trusem, na kterém se může uchytit černá plísen. Napadené části se deformují a žloutnou. Budou to molice , zbavíte se jich Mospilanem, je k dostání buď v sáčku. Aplikuji důkladný postřik několikrát po sobě, dokud.
Chránit si dřeviny na vlastní zahradě musí být jakousi nepsanou povinností každého zahradníka.
Mšice, molice a svilušky patří mezi nejznámější škůdce ohrožující okrasné i zeleninové záhony na našich zahradách, stejně tak jako úrodu na ovocných stromech a keřích. Poradíme vám, jak rozpoznat projevy napadení těmito škůdci a jak se proti nim účinně bránit. Molice a ochrana proti nim. Oba druhy u nás přezimují jen v uzavřených prostorách. Postřik na mšice Mšice (Aphidoidea) patří mezi ty nejznámější rostlinné škůdce, napadají totiž téměř všechny druhy rostlin, nic je nezastaví, svoji oběť si nevybírají.
Pokud jste se s nim již setkali, zcela jistě víte, že je celkem těžké nad nimi vyhrát, protože postupem času se stávají proti chemickým postřikům imunní. Vyumývam rastlinu v jarovej vode, ak nejaké molice ostanú, na druhý de zopakujem znova a mám pokoj. Na jejich těle se neudrží a ochranná lhůta přípravků je příliš dlouhá. In Okrasná zahrada , Poradna , Zelenina by walsla 19.
Mýdlový postřik se hodí na pokojové a okrasné rostliny. Na bylinách, ovoci a zelenině se projeví chuť mýdla. Smíchejte čistič na nádobí nebo mýdlo a nechte jej rozpustit.
Mýdlovou vodu pak nanášejte na rostliny jednou týdně, na zahradě aplikujte po dešti. Nepřelívejte rostliny, používejte lepové desky - včas rozpoznáte napadení rostlin molicí a můžete tak rychle zakročit. Během roka má mnoho generací v závislosti na vnějších podmínkách. Dospelí jedinci môžu žiť jeden až dva mesiace.
Příznaky napadení jsou dospělci v podobě bílých mušek vyletujících zpod listů a přítomnost dospělců a larev, kteří ve velkých skupinách sají na spodních stranách listů.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.