Nejraději mají potravu bílkovinnou, takže se často pouští do masa, ať už syrového nebo tepelně upraveného. A ještě se s nimi… A ještě se s nimi… Když se vám do bytu nastěhují normální zahradní mravenci, je to nepříjemné, ale poradíte si s nimi hravě. Snad každý to ve starším panelovém domě musel zažít, taková drobná setkání prvního druhu.
Faraoni jsou oproti normálním mravencům poloviční. Zatímco klasický mravenec (mravenec obecný) je velký asi 5mm, tak faraoni mají jen 5mm.
Usídlili se u nás velcí mravenci , pravděpodobně jde o mravence faraona. Jakým způsobem je možné se jich zbavit? Nevrátí se i přes snahu o likvidaci?
Vzhledem k tomu, že faraoni nemají žádné přemrštěné nároky na to, jak má jejich „mraveniště! Příslušníci jednotlivých dceřiných kolonií se pak mohou bez problémů a podle potřeby stěhovat z bytu do bytu, do nového, většího úkrytu, když se již do původního nevejdou nebo za lepší potravou. Do sousedních domů se stěhují teplovodními rozvody.
Z úkrytů často vycházejí jen v noci.
Poté, co mravenci nalezou do houby, ponoříme ji do vroucí vody. Faraony ale tímto způsobem nezlikvidujeme, pořád to bude neopatrná špička ledovce. Osvědčené rady nemusí zabrat hne ale jako prevence jsou dokonalé. Nemůžete-li utěsnit okna, klidně parapety posypte něčím, co jim zrovna nevoní.
Monomorium pharaonis) Původ a bionomie: Nejrozšířenější a také nejobtížnější škůdcem mezi mravenci u nás. Mravenci mají velmi dobře vyvinutý a citlivý čich. Jedná se o zavlečený druh. Jak roste počet jedinců, je potřeba kolonii rozšiřovat. Tento proces začíná vysláním malé skupiny dělnic a jedné královny do nové lokace, kde se postupně rozrostou do nové kolonie.
Jak již bylo zmíněno, tak mravenci faraóni milují teplo a pokud se jim podaří proniknout do něčí domácnosti, tak udělají maximum proto, aby tam zůstali. V poslední době však nejvíc štěnice. Jejich hubení je obtížné, ale my víme, jakými zbraněmi lze boj s nimi vyhrát.
Do našich domovů zamíří při hledání potravy v podstatě omylem. Když zjistí, že je u vás dostatek potravy, přestěhují k vám celé kolonie. Opět ale zabijete jen pár jedinců.
Jakmile vás boj s mravenci příliš vyčerpává a zjišťujete, že nemáte sílu vyhrát, pozvěte si odborníka. V mírném klimatickém pásmu žije výhradně uvnitř budov. V hnízdě žije více královen.
Po skončení účinnosti postřiku začnou mravenci faraoni znovu cestovat za potravinami. Nejčastěji potraviny obsahující bílkoviny. K vytvoření nového hnízda mravence farao stačí pouze královna a dělnic.
Dobrý den, obracím se na vás se závažným problémem. V bytě se poměrně v hojném počtu vyskytují mravenci faraoni (zrzaví, cca 2mm velcí). Nástraha Protect působí na reprodukční schopnosti královny, která jediná je schopna klást vajíčka.
Díky tomu během až týdnů vyhyne celé mraveniště. Nástrahu na hubení mravenců faraonů Protect lze použít v domácnosti či ve skladu. NEJSOU NUTNÉ ŽÁDNÉ PŘÍPRAVY ze strany zákazníka. Přípravky na bázi těchto látek zabraňují přeměně larvy v dospělý hmyz, případně narušují tvorbu chitinu.
Usadili se u vás mravenci faraoni či létající mravenci ? Můžete využít služby specializované firmy nebo si s jejich invazí poradit sami. Možností je celá řada od chemických přípravků až po tradiční metody, které se mnohdy označují jako babské rady. To nechce každý, ale těchto samolepek na zeď se bát nemusíte.
Skvěle osvěží každý nudný kout.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.