Asi největší význam měl právě při řešení zdravotních. Nenápadná vodní bylinka jménem puškvorec obecný dokáže pomoci i tam, kde již nestačí konzervativní léčba, nebo tehdy pokud se chcete farmakologické léčbě vyhnout. Jelikož se jedná se o vodní rostlinu, tak ji především nalezneme v rybnících, jezerech a na březích.
Výskyt: puškvorec obecný je mokřadní rostlinou, jejíž původ je nutné hledat v Asii. Již ve starověku se ovšem šířil do dalších oblastí světa.
V lidovém léčitelství se využívá ve formě čajů, obkladů, koupelí a omývání. Aké účinky má na zdravie puškvorec obyčajný? Používá se v lékařství, ve východních kuchyních jako koření, a také k odvykání kouření nebo jako repelent.
Puškvorec obecný je vytrvalá bylina, která dorůstá až 1cm. Je třicet až sedmdesát centimetrů vysoká, fialové květy jsou uspořádány v. Jaké účinky má na zdraví puškvorec obecný? Co vlastně puškvorec obecný obsahuje, jak se připravuje puškvorcová tinktura, čaj nebo puškvorcový odvar?
Bylinka puškvorec obyčajný a jeho účinky na ľudský organizmus?
Pozitívnych účinkov tejto bylinky je celý rad - viac informácií o puškvorca všeobecnom. Má zvláštní typicky aromatickou chuť. Kdo by čekal, že se z obyčejně vypadající trávy rostoucí kdesi u rybníka vyklube takový pomocník na zdravotní svízele. A nemyslely si to jen naše babky. Květenství je husté, palicovité.
Treba však povedať aj to že obsahuje beta-arazón čo je rakovinotvorná látka a preto puškvorec používajte opatrne. Na liečebné účinky slúži usušený koreň. Dá sa kúpiť v lekárni, zohnať ho v prírode je takmer nemožné.
Je tiež vhodný len na krátkodobé skladovanie, cca max. U nás roste čím dál vzácněji, i když na celém území od nížin až po podhorské oblasti. Na bezlistých trojhranných stonkách je od stávajúci valcovitý strapec so žltozelenými kvetmi, ktoré sú pri európskych populá ciách jalové. Mattioli a botanik Clussius od rakouského velvyslance v Turecku a dali jej vysadit.
Dále se šířil díky mnichům a botanickým zahradám. Zlepšuje tvorbu tráviacich štiav, tlmí bolestivosť a kŕčové bolesti. Celá rostlina je charakteristická svou nápadnou aromatickou vůní, což je nápadné zvláště při rozlomení oddenku. Bohužel na našem území nepatří mezi nejoblíbenější.
Asaron při vnitřním použití působí na centrální nervový systém a má mírně halucinogenní a sedativní účinky , ve velké dávce může být ale škodlivý.
Zbytek silice je tvořen eugenikem, pinanem, ka. Poskytuje puškvorcové kořeny, které. V České republice se s ním můžeme setkat v rybnících, bažinách a tůních , rovněž na březích a ve vlhkých příkopech. Liečivé účinky môžeme prirovnať k ženšenu - koreňu života. Má schopnosť prečisti ť celý organizmus a pri pravidelnom užívaní vraj dokáže vyliečiť všetky choroby žalúdka a poruchy trávenia.
Povzbuzuje chuť k jídlu, podporuje vylučování žaludečních šťáv, žluče i moče a pomáhá při nadýmání. Afrodiziakální účinky puškvorce Kromě nespavosti, neuróz, horeček a poruch paměti lečí puškvorec také problémy s erekcí. Je to povzbuzující účinek, který celkově tělo prokrví a zároveň uklidní a uvolní, což je pro pohlavní styk důležité.
Sbíraná část je kořen (Radix calami) , který se sbírá na podzim do listopadu, kdy obsahuje nejvíce látek, nejlépe ze tříletých rostlin. Má silné antioxidační účinky a pročišťuje tak organismus od volných radikálů. Působí močopudně i desinfekčně v oblasti močového měchýře , čímž urychluje léčbu zánětů v této oblasti. Použitie a účinky : zlepšenie trávenia a vylučovania tráviacich štiav, koliky, spazmolytické účinky , nechutenstvo, zápaly ústnej dutiny, tonikum po.
Nejvíce se mu daří v bažinách, rybnících a na březích stojatých vo je to mokřadní rostlina. V současnosti se zkoumají a posuzují analgetické účinky drogy. Složka silice azaron vykazuje uspokojivé spasmolytické vlastnosti.
Droga se někdy spolu s listy vlašs.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.