Najdete zde popisy jednotlivých rodů rostlin, fotogalerie, články, návody a rady na pěstování masožravek. Masožravé rostliny jsou úchvatné unikáty. Mnozí lidé se však obávají, že jsou to rostliny choulostivé, pěstování je složité, že je budou muset každý den „krmit“. Opak je však pravdou, některé jsou dokonce odolnější než běžné pokojové rostliny.
Především mucholapky s jejich bleskurychle zaklapávajícími pastmi vyvolávají zvláště u dětí čiré nadšení.
Darlingtonia californica. Ale každý druh masožravek má své specifické požadavky. Pěstování masožravých rostlin přímo ze semen není náročné. Větší druhy masožravky láčkovky umí do své pasti ulovit i drobné obratlovce.
Ideálního stavu docílíte, když budete v misce pod rostlinou stále. K pěstování pro úplné začátečníky jsou ale nejlepší všemožné kultivary a kříženci masožravek. Ty jsou většinou odolnější jelikož dědí od svých rodičů celou řadu speciálních schopností a vlastností.
Poněkud nespokojení s pěstováním obyčejné mucholapky podivné, hledáte širší pole nebezpečí pro svou zahradu.
Navíc málokoho nechá souboj této rostliny s kořistí chladným. Pokud si masožravku postavíte doma na stůl, musíte ovšem rostlině poskytnout základní. Substrát - v ětšine masožravek vyhovuje substrát z rašeliny a perlitu nebo písku. Můžeme substrát namíchat v poměru jedna ku jedné nebo přidat 2x více rašeliny.
Nicméně pěstovat masožravky můžete také v čistém rašeliníku. Ten by ale neměl být příliš starý. Zastupují více než 1druhů masožravek , které můžou zachytit hmyz a strávit ho pomocí slizových žláz na listech. Takto chycená potrava slouží jako. Rašeliník (Sphagnum) vám pěstování může velmi ulehčit.
Jednak se výborně hodí jako hlavní složka vzdušných substrátů, někdy dokonce stačí použít pouze čistý rašeliník bez dalších přísad. Dále ho můžete naskládat na povrch substrátů u větších druhů a on udělá přirozeně vypadající živý pokryv. Je také jen těžko nahraditelným médiem pro množení rostlin. Nepřátelé masožravek lítí… … červovci, mšice a puklicovití! Vůči těmto nevítaným návštěvníkům nemějte v zájmu svých masožravých krásek žádný soucit.
Nároky na pěstování (teplota, světlo, zálivka) jsou stejné jako u Drosera capensis. Výhodou masožravých rostlin je, že není je třeba hnojit. Rostlina se sází do stejného substrátu tzn.
Díky svým přikrmovaním hmyzem, by bylo hnojivo už zbytečné. To nejlepší z naší sbírky masožravek Výuka a výzkum Informace o sbírce, seznam druhů pro sběratele. Pro pěstování špirlic používejte kyselý substrát, nejlépe rašelinu smíchanou s křemičitým pískem nebo perlitem zhruba v poměru 3:1. Během léta udržujte substrát stále mokrý.
Nejjednodušeji toho dosáhnete udržováním stálé hladiny vody v podmisce květináče. V zimním období se snažte zálivku zmírnit, tedy aby v podmisce voda nestála, ale aby substrát nikdy úplně nevyschl. Už vás nebaví pěstovat klasické pokojové rostliny? Zkuste něco nového a pořiďte si masožravou rostlinu!
Sarracenia alata giant - pěstování masožravých rostlin - prodej semen. Hmyz do nich sklouzne, ale díky drobným chloupkům už nevyleze. Jejich pěstování je nenáročné a zvládne jej každý. Najdete zde návody na pěstování masožravek a inspiraci pro výrobu vlastního tropického terária, které dle vaší fantazie lze osázet masožravkami a jinými druhy tropických rostlin.
Na stránce Prodej masožravých rostlin si lze vybrat a ob. Nejvýhodnější je pěstovat masožravé rostliny v temperovaném skleníku, který vyhrazen pro masožravky má jen málokdo. V letním období lze taktéž vhodné druhy letnit ve venkovních podmínkách (balkon).
Určité druhy masožravých rostlin pak lze bez větších potíží mít přes celý rok venku např. Proto se většina masožravek (kromě některých tučnic, špirlic adoplňte) smí zalévat pouze měkkou vodou (tedy vodou destilovanou, demineralizovanou, dešťovou nebo v naprosté nouzi alespoň převařenou a odstátou).
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.