úterý 9. dubna 2019

Skalničky na přímé slunce

Zatímco drobná plamenka šídlolistá odvede skvělou práci na skalkách nebo v kamenných korytech, denivky s jedlými květy můžete vysadit do klasického trvalkového rabata nebo na suchý okraj okrasného jezírka, mavuň, krásnoočko, rozchodníky, řebříček, třapatky spolu s dalšími druhy perfektně doplní prérijní trvalkový záhon. Následujícím trvalkám se bude nejlépe dařit na slunném stanovišti a budou zde bohatěji kvést. Trvalky a skalničky vhodné na slunce a do polostínu online prodej v e-shopu Zahradnictví Krulichovi - zahradnictví, květinářství, trvalky, skalničky. ROZDĚLENÍ SKALNIČEK PODLE STANOVIŠTNÍCH NÁROKŮ: a) skalničky na přímé slunce.


Alyssum saxatile – tařice skalní – kvete žlutě,. Skalničky nebo také alpinky jsou obvykle plané (ne vyšlechtěné) rostliny, řidčeji.

Na růst lomikameny potřebují slunce, případně polostín, propustnou, humózní a mírně vlhkou půdu. Díky širokému sortimentu je možné vysadit si do skalky hned několik druhů. Skalničky na přímé slunce Tařice skalní – vytváří široké kobercové porosty, kvete žlutě. Huseník kavkazský – kvete růžově nebo bíle, nenáročný na pěstování.


Bohatě a dlouho kvetoucí trvalka, které svědčí polostín až přímé slunce. Nároky na zálivku má minimální. Má drobně šedé chlupaté zelené listy.


Příliš rozrůstající rostliny po odkvětu jednoduše sestřihněte.

Na zimu se zatahuje a obráží opět na jaře. Květy má bílé, červené, růžové a fialové. Skalničky Planě rostoucí trvalky, přírodní výsadby Podzimní krásky Bíle a smetanově kvetoucí trvalky Žlutě kvetoucí trvalky Modře a modrofialově kvetoucí trvalky Růžově a růžovofialově kvetoucí trvalky Oranžově kvetoucí trvalk. Letničky na přímé slunce Napsal jezzina 25.


Sázkou na jistotu je výběr květin, které přímé slunce a žár milují. Kromě jižní strany se jim dobře bude dařit i na balkónech orientovaných na zápa kde jsou pro rostliny obdobné podmínky. Tyto rostliny ale úplný úpal nemilují, i když se ji dá pomoci, aby snesly i přímé slunce. Dnes vám tedy představíme rostliny, které snesou i extrémní stanoviště, kam pere slunce celý den.


Jsou to gazánie, které kvetou přímo na slunci, sanvitálie, ta vytváří perfektní závěsy. Naprostou novinkou je mekadonie s bílými jemnými kvítky. Zajímavým druhem je pryšec. Název: Výška: Šířka: Doba květu: Barva: Tvar: Stanoviště: Aethionema subulatu10: VI.


Androsace mariae: 5: VI. Pěstování: Jestřabině se dobře daří na vlhkých, na živiny bohatých stanovištích (jílovité půdy), snáší dobře stín i přímé slunce. Sbíráme kvetoucí nať, kterou sušíme do 40°C. Na jaře kvete drobnými modro fialovými květy.


Je vhodná na skalky, suché zídky, do spár mezi dlaždice a chodníky či na okraje trvalkových záhonů.

Po odkvětu je dobré ji seříznout. Přímé slunce jim svědčí a péče potřebují velmi málo, stejně jako místa v mělkém květináči. Tam, kde se na balkoně nedaří jiným trvalkám, budou skalničky dobře růst i kvést. Květiny na jižní balkón si slunce a vedro užívají. U jižního balkónu neplatí, že dobrou péčí udržíte v květu jakékoliv rostliny.


Begonie sice potřebují dostatek světla, ale pozor na přímé slunce ! Clematis: keř, který se vejde i do květníku Clematis neboli plamének patří ke známým, ale neprávem opomíjeným balkonovkám. Skalničky — Polopatě, Dozvíte se, co je to spárová skalka, i to, k jakým příležitostem se ve světě kvetoucí skalničky v květináčích také prodávají. Růže a okrasné dřeviny musí být seříznuty ještě před vyraše- ním, pouze u keřů kvetoucích brzy na jaře, jako jsou zlatice.


Nezáleží příliš na tom, zda jde o mravence černé, zrzavé, lesní, nebo třeba mrňavé faraony.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky