Jak pěstovat hlívu ústřičnou? Koukněte se na našem domácím videu, jak na to pomocí kolíčkové sadby. Takto jsme hlívu sázeli na naší zahradě.
Vývoj plodnic hlívy ústřičné na hlívové zahrádce. Polévka z hlívy ústřičné.
Rating is available when the video has been rented. This feature is not available right now. Při takovém pěstebním postupu hlívy ústřičné získáme úrodu sice jen 1x ročně, ale několik let za sebou.
Proto nenecháváme plodnice přezrávat, dostatečně substrát vlhčíme a místnost větráme. Tyto problémy se vyskytují spíše u intenzivního pěstování. Použít můžeme jakýkoli lignocelulozový materiál: rákos, odpad z pěstování řepky či slunečnice, piliny, skořápky ořechů, kartón, staré knihy apod.
Pěstování hlívy v pytlích Základem pro pěstování je substrát , který necháme prorůst podhoubím. A tím výhody hlívy ústřičné a jejího pěstování zdaleka nekončí.
Vyzkoušejte si vypěstovat hlívu ústřičnou, podrobný postup, jak na to Vám poradí následující videonávod od Česká potravina CZ. Na dřevě, slámě a štěpkách. Zbavte se předsudku, že hlívu lze pěstovat pouze na jaře! Pěstování žampionů a hlívy ústřičné Nejlepší způsob jak mít ve své kuchyni naprosto čerstvé žampiony a hlívu je vypěstovat si svoje vlastní a před vařením čerstvě sklidit.
K pěstování hlívy ústřičné nám postačí jen vhodný sklep nebo kus zahrady. Je to houba známá nejen lahodnou chutí, ale i svými léčebnými účinky. Vyberte substrát pro pěstování hlívy ústřičné Substráty jsou zdrojem potravy, který umožňuje růst mycelií.
Mycelium je kořenovitý vegetativní růst houby a je rozhodující pro kultivaci hlívy ústřičné. Více o očkování dřeva sadbou hlívy ústřičné se dozvíme v následujícím videu. Tato očkovací metoda má hlavní výhodu ve zjednodušení pracovního postupu.
Při dřívějších metodách bylo zapotřebí minimálně tří až čtyř kroků, aby pěstitel naočkoval špalek dřeva hlívou ústřičnou. Dalo by se říci, že pěstování hlívy ústřičné se stalo módní záležitostí. Jak se tato jedlá houba pěstuje, jak je prospěšná pro lidské zdraví a. Zkuste si ji vypěstovat v domácích podmínkách sami.
V zahradnictví či na internetu si nejprve pořiďte sadbu hlívy ústřičné , kterou následně naočkujte pařez listnatého stromu. Sadba hlívy ústřičné , polyetylénový pytel a parafín nebo štěpařský vosk, nebo roubovací páska. Místo pěstování Stinné vlhčí místo na zahradě (není vhodné přímé sluneční osvětlení, zejména v poledních hodinách).
Je vynikající do polévek a omáček, dobře chutná i konzervovaná v různých nálevech a kombinacích se zeleninou. Dřevo, do kterého budeme sadbu aplikovat, by nemělo být staré víc než půl roku. Dršťková polévka z hlívy ústřičné : Suroviny: sůl, stroužky česneku, lžíce sádla, lžíce hladké mouky, lžička majoránky, pepř mletý, asi 4g hlívy ústřičné , lžíce mleté papriky, l vepřového vývaru nebo kostky bujónu s litrem vody.
Zajímavostí je sběr hlívy ústřičné. Sbírá se v trsech tak, aby ostatní plodnice nezahynuly. Důležitá je i řádná vlhkost půdy a také její provzdušnění. Pěstování a skladování hlívy ústřičné Hlíva ústřičná nepotřebuje ke svému růstu živiny ze slunce.
Můžete ji proto pěstovat nejen venku, ale i doma ve sklepě. Hlíva se těší velikému zájmu pěstitelů, i těch amatérských. Při tomto pěstování potřebujeme řezanou pšeničnou slámu, polyethylenový pytel a sadbu hlívy ústřičné.
Pšeničná sláma by neměla být napadena. Sláma po pěstování hlívy ústřičné je velmi slušným hnojivem. V garáži nebo ve sklepě lze hlívu pěstovat celý rok.
Pytle dáme do místnosti (vhodná je garáž či sklep) s teplotou patnáct až dvacet stupňů, po čtyřech dnech v nich po obvodu uděláme čtyři řady otvorů velikých jeden a půl centimetru, vzdálenost by měla být přibližně dvacet centimetrů. Pro zahuštění používám pohankovou mouku, dodá polévce rustikální chuť a báječně pomůže její struktuře, která by měla být hustší.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.