pondělí 11. března 2019

Pěstování česneku v květináči

Schau Dir Angebote von V auf eBay an. Die liebsten Fashion-Marken kaufen. Das ist bei eBay angesagt und neu. Von Generator bis Wäsche. Alles finden, was Sie brauchen.

Wir machen die Rückgabe einfach. Indoor pěstování má oproti tomu klasickému jednu opravdu velkou výhodu. Za předpokladu, že budete místnost vytápět na vyhovující teplotu, můžete pěstovat prakticky cokoli a po celý rok. Sklízet, konkrétně třeba česnek, není problém v listopadu ani v lednu, když víte, jak celý proces správně zařídit. Pojďme se podívat, jak pěstovat česnek u sebe doma.


Na rozdíl od klasického česneku se tento pěstuje pro konzumaci listů, jako vhodný doplněk zdravé výživy. V česneku medvědím najdeme silice, vitamíny, minerální látky a zanedbatelné nejsou ani látky snižující hladinu cukru v krvi.

Obsahuje rovněž značné množství jódu. Vyráží velmi brzy na jaře a jeho užívání přispívá ke kompletní jarní očistě organismu. Ideální zeminou pro pěstování v květináči je kvalitní zahradnický substrát. Květináč postavíme k oknu a dostatečně zaléváme. Medvědí česnek můžeme rozmnožovat semeny a cibulkami, které se dají koupit.


Sběr medvědího česneku. Nechcete-li použít žádnou chemii, tak místo moření před výsadbou. Výsadba je nejvhodnější v období od května do listopadu. Cibulky i semena je třeba sázet po více kusech (5-10ks) u sebe.


V obchodech ho nekoupíte, takže vám nezbyde nic jiného, než si pro něj dojít na trh, nebo si jej sami doma vypěstujete. Náš příspěvek bude zaměřen na pěstování česneku medvědího, jeho využití v kuchyni a dozvíte se také pár informací o jeho velké škále léčivých účinků na lidský organismus. Má dlouhé vegetační období, ale nakonec budete mít čerstvou sklizeň česneku na uchování na zimu nebo rozdělení se s přáteli. Pěstování si vlastního česneku je ve většině podnebí snadné.


Podívejte se na krok abyste se naučili jak sázet a sklízet česnek. Zvládne to i začátečník bez jakýchkoliv zkušeností.

Stačí si na zahradě, za plotem, kdekoliv, najít malý kousek půdy, kam svítí sluníčko. Snazší to už být nemůže Pokud se rozhodnete pro domácí pěstování česneku , budete potřebovat jen tři věci - palice česneku , zeminu a nádobu na pěstování. Jak už jsme řekli, rostlinka má ráda stinné místo a vláhu, bude se jí líbit v blízkosti keřů a stromů, nezapomínejte na pravidelné zalévání. Nesázejte ji do prohnojené hlíny ani ji nehnojte. Výskyt medvědího česneku ve volné přírodě je spjat se stromy.


Navíc v přírodě naleznete medvědí česnek pouze na některých místech. Tuto rostlinu s jemnou česnekovou vůní a chutí si můžete vypěstovat na zahradě, ale i na balkoně. Následující řádky Vám poradí, jak pěstovat medvědí česnek. Rýmovníkový sirup proti nachlazení a lilkový tatarák představí Láda Hruška v dalším díle Vychytávek. Dochutit ho můžeme natí z česneku pěstovaného v květináči.


Z medvědího česneku získáme nejen přírodní antibiotikum allicin. Najdeme v něm vitamíny C, A, vitamíny skupiny B, zinek, hořčík, železo, vápník. Tajemství jeho léčivé síly však spočívá zejména v jeho vysokém obsahu allicinu. S medvědím česnekem se můžete setkat ve vlhčích a slabě kyselých půdách, které jsou bohaté na humus – nejčastěji tedy roste v lesích. Potřebuje chránit před prudkým větrem, proto při pěstování v květináči na parapetu v bytě, na balkoně nebo terase se rozmarýnu bude dařit.


Pokud jej pěstujeme venku, pak nejlépe v teplejších částech zahrady, třeba u jižní stěny domu. V našem sortimentu jsou odrůdy velmi rané, polorané i pozdní. Nejranější odrůdou v českém sortimentu je Bjetin, která se sklízí už začátkem července.


Z nepaličáků je to pak odrůda Anton, která se sklízí jen o pár dní později než Bjetin.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky