čtvrtek 7. března 2019

Čechrava pěstování

Astilbe) je trvalka, patřící mezi lomikamenovité. Má dvojčetně až trojčetně dělené, zpeřené listy. Zkombinujeme-li více odrů lze docílit plynulého kvetení od poloviny června až do září. Jednotlivé druhy mají výšku od patnácti až do sto dvaceti centimetrů.


Dorůstá do výšky až 1cm. Květenství je plné drobných kvítků v barvě bílé, růžové a červené.

Kvete v období června a července. Pokud ne, rozhodně se vyplatí s ní seznámit. Tato trvalka krásných zářivých barev dokáže nabídnout nádherné odstíny. Atraktivní jsou drobném kvítky. Jak můžete vidět, její použití v zahradách.


Jana Sramcikova Láskou ke květinám jsem oplývala už jako malá – to když jsem je s něžností, dvouletému děcku vlastní, vytahovala z květináčů a „vařila“ z nich večeři. Pokud ji budete pěstovat na slunci, bude méně kvést, nemusí také kvést vůbec. Jakmile jí začnou zasychat listy, časem zřejmě uhyne.


Rostlinu je proto třeba každé dva až tři roky vyjmout ze země a rozdělit.

Ellie patří k japonským druhům s bohatými chocholy krémově bílé barvy. Rozkvétají v barvě bílé, růžové i vínové a daří. Tato čechrava vnese do stinných trvalkových zahrad energii, která rozjasní každé její stinné zákoutí. Během léta nesmí vysychat.


V době vegetačního klidu, nejlépe na konci zimy nebo začátkem jara, ji každé tři až čtyři roky rozdělte. Zabráníte tím šíření chorob. Tento druh je náchylný zejména na padlí a skvrnitost listů.


Přesto, že se vyskytují jen zřídka, rostliny pravidelně kontrolujte. Zejména v deštivém a vlhkém počasí. Nenáročná rostlina na pěstování. Dobře rostou i pod vzrostlými stromy. Je vhodná do skalek, kde se zvýrazní její keříčkovitý vzrůst, ale hodí se i do květináče na balkón.


Dosahuje výšky kolem cm. Dostatečné zastínění je vlastně jedinou podmínkou pro úspěšné pěstování čechravy. Vyžadují nejméně šest hodin plného zastínění , protože slunce i polostín je příliš vyčerpávají a způsobují, že se čechravám nedaří.


Je ozdobná i svými dvakrát až třikrát trojčetně dělenými listy. Arendsova je oblíbená a nenáročná trvalka, která se v létě vykvétá bohatými vzpřímenými květenstvími různých barev. Listy jsou tmavě zelené, většinou lesklé a vyrůstají v hustém trsu.

Pěstování: Čechrava vyžaduje vlhkou zahradní půdu a polostinné stanoviště. Její přirozeným domovem jsou lesy Asie a Severní Ameriky. V chladnějších oblastech jí vyhovuje i slunné stanoviště. Když má správnou půdu a stanoviště, nevyžaduje žádnou speciální péči.


Není napadána slimáky a jinými škůdci. Pro půdopokryvné vlastnosti se často sází do podrostu, ale i do nádob. Můžeme ji také sázet na okraj jezírka. Umístit ji můžete také na slunné místo, ale musíte zajistit stále vlhkou půdu. Zemina nesmí být zásaditá, ale dostatečně humózní.


Při větším suchu a horku v létě je nutná zálivka nebo dokonce postřik vodou. Nezapomínejte ani na pravidelné hnojení. Možná tomu nebudete věřit, ale i toto je vhodné prostředí pro pěstování nádherných rostlin.


Patří mezi ně i čechrava. A právě díky svému atraktivnímu vzhledu a nenáročným podmínkám pro pěstování se vistárie rychle rozšířila i do soukromých zahrad. Po odkvětu její husté listy poslouží jako veký slunečník a na podzim se navíc odívají do císařské zlato-žluti.


Kleopatřina jehla: Pěstování od jezzina 29.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky