pátek 3. května 2019

Přípravek na mšice

Vylučují sladkou lepkavou tekutinu, zvanou medovice, která se hromadí na lodyhách a listech rostlin. Některé mají lysé tělo, některé jsou chlupaté. Nějčastěji jsou zelené barvy, dále černé, hnědé, bílé, červené či oranžové, existují i dvoubarevné mšice. Vysávají šťávy z rostlin a ty postupně vadnou a hynou.


Také napadené rostliny vypadají velmi neesteticky – do vázy si takové květiny nebudeme chtít nařezat a napadená zelenina se nám bude ošklivit¨. Postřik z vajglů: Nikotin má na mšice i jiné škůdce toxické účinky. Pokud je vaše domácnost aspoň zčásti kuřácká, nevyhazujte cigaretové nedopalky do koše. Vyrobte si jednoduchý postřik tak, že ve vodě vyvaříte vajgly. Postřik pak pomocí rozprašovače nanášejte na rostliny i spodní strany listů, dokud se mšic nezbavíte.


Nejdřív se jich objeví pár, kterých si možná ani nevšimneme a najednou máme obsypané všechny květinky, které nejenže vypadají ošklivě, ale navíc velmi rychle začínají chřadnout. Domácí přípravek na mšice nezafungoval? Využijte komerční řešení Využijte komerční řešení Alternativou vůči rostlinám šetrnějšímu hubení mšic bez chemie mohou být přípravky dostupné volně v prodeji, které zakoupíte v každém zahradnictví. Rostliny mohou být na první pohled zdravé, ale škůdci se mohou skrývat pod záhyby listů.


Ať už se jedná o svilušky, molice, mšice , třásněnky nebo červce, vše je to savý hmyz, který z rostlin saje buněčnou šťávu. Následkem toho rostlinám schnou listy a může uhynout i rostlina celá. Nejdůležitější jsou preventivní opatření: Objevíte-li tedy napadenou rostlinu, nejlépe ji odstraňte ze zahrady dříve, než se mšice rozšíří všude.


Jak na mšice bez chemie. Na zahradě je důležité také pravidelně udržovat pořádek, pravidelně vytrhávat plevely, na kterých se mohou mšice také množit. Ninja je určen na mšice i molice, na zeleninu i okrasné rostliny.


Nepostradatelným pomocníkem na zahradě jsou lepové desky, které jsou pokryty nevysychavým lepidlem. Ty vám nejen určí identifikaci škůdce, ale jsou i prevencí a ochranou. Boj se mšicemi nikdy nekončí. Napadají téměř všechny druhy rostlin venku i doma.


Usazují se v koloniích na spodních stranách listů. Na mšice je nutné reagovat urychleně, protože mohou na rostliny přenést různé choroby. Bojovat s nimi můžete několika způsoby. Chemické postřiky jsou poměrně agresivní a zaručí účinek.


Ocet, olej, saponát: skvělý domácí přípravek proti škůdcům u kytek. Každopádně nějaký systémový preparát, který dosáhne i na mšice schované ve stočených listech, kam se dotykový přípravek nedostane. Mšice nás dokážou pěkně potrápit. Nicméně letošní výskyt mšic, alespoň u nás, není nijak kalamitní, takže stříkat nepovažuji zatím za nutné. Přípravky na hubení mšic, s jejichž pomocí se zaručeně zbavíte těchto parazitů na zahrádce i doma v květináčích.


Jaký přípravek proti mšicím zvolit? Na výběr jsou chemické postřiky značky Neudosan , které mšice nemilosrdně zlikvidují. Na rajčatech se nejčastěji vyskytuje mšice broskvoňová (Myzus persicae) a mšice řešetláková (Aphis nasturtii). Tato skutečnost je důležitá především z hlediska výběru přípravků, protože některé z nich jsou účinné pouze proti jednomu z uvedených druhů. Vermifix lepidlo na stromy ve spreji 4ml - proti lezoucím škůdcům Ekologický přípravek na stromy proti mravencům, píďalkám, puklicím aj.


Jedná se o přírodní přípravek založený na bázi extraktu ze skořicového oleje. Je určen také pro ekologické pěstování (má certifikát pro ekologické zemědělství). Je pravda, že si můžeme zakoupit hotový postřik v obchodě… ALE!


Můžeme si jednoduše vyrobit takový. Nás tip: všechny aplikační poznámky najdete v záložce POUŽITÍ a přesné dávkování pro váš postřikovač si vypočítejte v naší kalkulačce. Používejte přípravky na ochranu rostlin bezpečně. Přípravek na ochranu rostlin (pro neprofesionální uživatele). Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku.


Proti: Saví a žraví škůdci ( proti mšicím sviluškám, molicím, pouzdrovníčkům, vrtalkám, nosatcům, klikorohům, květilkám, třásněnkám, červcům a jiným savým a žravým škůdcům). Dospělé mšice žijí v koloniích, většinou (odvislé od druhu) na spodní straně listu. Veškeré informace o produktu. Vytvořeno na Eshop-rychle.


Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí. Gelový přípravek na hubení vytrvalých a jednoletých plevelů. Přesná a jednoduchá aplikace.


Vhodný i do skalky, zeleninových a květinových záhonů a do trávníku.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky