Na zálivku zřeďte jíchu vodou v poměru 1:1 na postřik 1:20. Pokud by na balkoně nebo na terase zápach z jíchy rušil, můžete si připravit vodní výluh z kopřiv za studená. Připravuje se podobně, ale nenechá se zkvasit a může se po 1-dnech neředěný užít k postřiku.
S nalezením kopřiv určitě nebudeme mít problém. Kousavý výluh , který si vyrobíme, mšice zaručeně zlikviduje. Je jedním z nejúčinnějších.
Vyzkoušeno na růžích, malinách a rybízu. Co se nespotřebuje na postřik, nechat ještě několik dní a je z toho vynikající hnojivo. Dá se použít i na pokojové květiny (naředěné s vodou). Výluh z kopřiv se využívá již dlouhá léta, znali ho i naše babičky.
Postřik z kopřiv je jedním z nejúčinnějších. Asi půl kila kopřiv naložte do pěti litrů vody a louhujte celý den. Výluh v postřikovači zřeďte v poměru 1:a postříkejte napadené rostliny.
Chceme-li na podzim zlepšit výživu půdy, výluh ředit nemusíme, a můžeme použít i zbytky kopřiv ze dna nádoby.
Dobrý den, ano, hnojení kaktusů výluhem z kopřiv je možné. Výluh se musí scedit, zředit a použít se může maximálně 2x ročně. Výluh se dá připravit vlastně z jakéhokoliv plevele, ale důležité je, aby plevel neobsahoval zralá semena, která by se při hnojení mohla dostat na záhon. Nezředěným koncentrátem se mohou zalévat i cestičky mravenců, kteří nosí na rostliny mšice.
Kvašený výluh neboli jícha z kopřiv je skvělé hnojivo a je zdarma. Kromě základních prvků obsahuje i minerály, stopové prvky a látky posilující obranyschopnost. Je pro rostliny učiněným elixírem.
Lze s ním hnojit po celé vegetační období všechno na zahrádce. Výluh s kopřiv na mšice je dekádami osvědčený, má sice nevýhodu, že celkem zapáchá, ale výroba je jednoduchá. Letos jsem zlikvidoval mšice na růžích výluhem z kopřiv , mšice na kopru a petrželi zatím nechávám sluníčkům, mšice na košťálovinách zatím jenom vodou a ve skleníku zatím nic ale dnes jsem viděl mravence tzn za chvíly mšice a tak nastooupí mospilan. Lze použít i kopřivy sušené, účinek bude stejný. Trápí vás na zahrádce mšice ? Kopřivový postřik na mšice.
Připravte si postřik z kopřiv , který je ze všech přírodních prostředků proti mšicím nejúčinnější. Pěstujte zeleninu ekologicky! Máme pro vás návod na skvělé přírodní hnojivo - místo chemických přípravků naordinujte zahradě kouzelný lektvar z kopřiv.
Paní Mihaliková nám napsala: Ráda se podělím se svou zkušeností s ostatními.
Mšice z nějakého důvodu žlutou barvu vyhledávají, a pokud na zahradě jsou, brzy se na destičce objeví. Někdy mohou pomoci postřiky z kopřiv vykvašených v sudu. Pokojové rostliny lze postříkat mýdlovou vodou, jarovou vodou, nebo výluhem z cigaretových nedopalků. Olej má tu výhodu, že ho můžete použít i na rostliny nebo bylinky, které hodláte sníst nebo použít na vaření. V litru vody rozpusťte decilitr řepkového oleje a použijte na rostliny.
Zahubí mšice a navíc příjemně voní. Hotový tymiánový výluh proti mšicím na rostliny nanášíme rozprašovačem, který si buď koupíme nebo využiji starší z prázdných přípravků na očistu domácnosti. Když spatříme na rostlinách mšice , aplikujeme postřik třikrát v rozmezí sedm až deset dní. Stačí natrhat větší množství čerstvých kopřiv , vložit do velké nádoby a zalít vodou.
Na mšice dobře funguje jednoduchý postřik z kopřiv. Abyste tento proces urychlili, postavte nádobu na místo, kde svítí slunce co nejdelší dobu. Je potřeba mít jen kopřivy, nádobu a vodu.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.