Kvašený výluh neboli jícha z kopřiv je skvělé hnojivo a je zdarma. Kromě základních prvků obsahuje i minerály, stopové prvky a látky posilující obranyschopnost. Je pro rostliny učiněným elixírem. In Okrasná zahrada , Poradna by walsla 19. Kopřivy jsou nejlepším základem každého rostlinného hnojiva.
Výluh z kopřiv se používá jako tekuté hnojivo na zálivku, posiluje obranyschopnost rostlin. Lze s ním hnojit po celé vegetační období všechno na zahrádce. Optimální poměr pro měsíční hnojení bývá díl hnojiva na devět dílů vody, u častěji hnojených mladých sazenic výluh zředíme dvojnásobně. Výluh se dá připravit vlastně z jakéhokoliv plevele, ale důležité je, aby plevel neobsahoval zralá semena, která by se při hnojení mohla dostat na záhon. Nezředěným koncentrátem se mohou zalévat i cestičky mravenců, kteří nosí na rostliny mšice.
Léta hnojím růže nálevem z kopřiv a nemůžu si to vynachválit! Dají se do nějaké nádoby zkvasit a za týden se s nimi zalévá. Dobrý den, ano, hnojení kaktusů výluhem z kopřiv je možné. Výluh se musí scedit, zředit a použít se může maximálně 2x ročně. Přecedíme a jako neředěný roztok aplikujeme na kolonie mšic.
Prosím o vysvětlení k čemu je dobrý výluh z kopřiv jako hnojivo, ke kterým rostlinám ho používat a kdy. Z kopřiv si můžete připravit i výborné hnojivo, které přidáte do zálivky. Nekovovou nádobu, například kbelík, naplňte nasekanými kopřivami do tří čtvrtin a zalejte nejlépe dešťovou vodou. Nemáte- li možnost jiného hnojiva dá se použít i výluh z kopřiv (lze použít i jiný rostlinný materiál).
Až výluh po zamíchání nepění, je hotovo. Na zálivku ředíme 1:tak jako u slepičího trusu. Odvar z kopřiv se používá na postřik proti mšicím.
Výluh z vratiče skvěle účinkuje proti parazitům vyskytujícím se na maliníku, jahodníku a ostružiníku. Kromě kapalného koňského hnoje pronikavě zapáchá také výluh z kopřiv. Nicméně, díky svému mimořádně vysokému obsahu dusíku vyživuje tento druh domácího hnojiva vaše rostliny přirozeným způsobem.
Chcete-li si vyrobit tekuté hnojivo z kopřivy dvoudomé, dejte čerstvé listí kopřivy, nařezané na malé kousky, do kbelíku s asi litry vody. Z toho důvodu je důležité, aby se všechny důležité živiny nacházely v půdě ve správném poměru. Doplňování živin Pokud se rostlina vyskytuje ve volné přírodě, čerpá z půdy živiny a ty poté, co odumře, do půdy zase vrátí. Výborně funguje také výluh z kopřiv , který si ovšem stejně jako koňský hnůj vybírá svou daň za vynikající účinnost silným zápachem.
Tento výluh má velmi vysoký obsah dusíku a vyrobíte jej snadno z listí čerstvé kopřivy dvoudomé, kterou nařežete na malé kousky a vložíte do kbelíku s litry vody, ideálně dešťové. Směs zakryjte a nechte louhovat asi dva. Jícha z kopřiv Nejpoužívnější jícha vůbec, vzhledem k dosptupnosti materiálu a nemožnosti záměny s jinou rostlinou. Je výborná ve všech směrech. Neředěný výluh můžeme používáme jako postřik proti m. Obsahuje všechny základní prvky.
Pěstujte zeleninu ekologicky! Máme pro vás návod na skvělé přírodní hnojivo - místo chemických přípravků naordinujte zahradě kouzelný lektvar z kopřiv. Pokud by na balkoně nebo na terase zápach z jíchy rušil, můžete si připravit vodní výluh z kopřiv za studená.
Připravuje se podobně, ale nenechá se zkvasit a může se po 1-dnech neředěný užít k postřiku. Zvlášť zelenině skvěle prospívá, když podobně jako z kopřiv připravíte výluh z kostivalu, který obsahuje spoustu draslíku. Dejte na dno květináče čerstvé vejce. Vývar z kopřiv pomáhá i našim vlasům.
Pravidelným oplachováním v rozmezí alespoň tří dnů je koruna krásy po dvou týdnech hustší, lesklejší, ale především zdravější. Co nám naše babičky říkaly, to se časem ukazuje jako opravdu účinné, takže žahnutí se bránit nemusíte. Ryze přírodní hnojivo bývá mnohdy nejúčinnější a samozřejmě za něj nemusíte platit. Typickým příkladem je výluh z kopřiv nazývaný také jícha.
Postřiky při rašení zabrání časnému napadení rostlin.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.