Když mšice na rostlinách objevíme, je dobré co nejrychleji zakročit, dokážou totiž během poměrně krátké doby napáchat na květinách, keřích i stromech velké škody. Poradíme vám, jak na mšice bez chemie. Minimálně proto, abychom se zásahem nečekali. Mšice se na pokojových rostlinách mohou objevit kdykoli.
Stačí mírný vítr nebo nově zakoupená infikovaná rostlina. Mírné napadení často nepoznáte a mšice se velmi rychle množí.
Pomůže tabák, levandule nebo mýdlová voda. Noční můra všech zahrádkářů a pěstitelů rostlin všeho druhu. Jejich život spočívá v parazitování na rostlinách , kde sají jejich.
Mšice sají na spodní straně listů a na vegetačních vrcholech. Napadené části se deformují, žloutnou a rostlina je pokryta lepkavou medovicí. Na rostlinách se vyskytují veliké kolonie jedinců a mšice jsou schopné velmi rychle se rozmnožovat. Nejznámějšího škůdce mšice najdete na rostlinách celkem snadno. V rané fázi napadení si můžete všimnout menších jedinců malých brouků od zelené do.
Na mšice je nutné reagovat urychleně, protože mohou na rostliny přenést různé choroby.
Bojovat s nimi můžete několika způsoby. Chemické postřiky jsou poměrně agresivní a zaručí účinek. Mšice – upíří škůdci na rostlinách nespí ani ve dne. Proto je mnoho druhů mšic považováno za škodlivé živočichy.
Přečtěte si, jak likvidovat mšice biologicky či jaké postřiky jsou proti nim vhodné. K rostlině kterou napadají mšice zakopejte ke kořenům banánovou slupku. Mšice škodí na listech tím, že jim vysávají mízu. Listy jsou čím dál světlejší, později také deformované, usychají a opadávají.
Listové mšice - Amphidinea - Mšice patří k nejčastěji se vyskytujícímu hmyzu na pěstovaných rostlinách. Jsou většinou 1-mm velké, tělo mají jemné. Mšice zapříčiňují vznik hálek, zpomalení růstu rostlin, přenos různých virových chorob, jakými je například kadeřavost brambor, svinutka, mozaika a žloutenka řepy, okurek či květáku a dalších, i na okrasných rostlinách. Vysávají šťávy z rostlin a ty postupně vadnou a hynou.
Také napadené rostliny vypadají velmi neesteticky – do vázy si takové květiny nebudeme chtít nařezat a napadená zelenina se nám bude ošklivit¨. Na mšice mám vyzkoušený výluh z kopřiv - kopřivy naházím do kýble a zaleju vodou, po hodinách je možno stříkat. Vyzkoušeno na růžích, malinách a rybízu. Co se nespotřebuje na postřik, nechat ještě několik dní a je z toho vynikající hnojivo. Dá se použít i na pokojové květiny (naředěné s vodou).
Hrůza všech pěstitelů rostlin jakéhokoliv druhu.
Mšice, molice a svilušky patří mezi nejznámější škůdce ohrožující okrasné i zeleninové záhony na našich zahradách, stejně tak jako úrodu na ovocných stromech a keřích. Mšice na jasmínu - tuto rostlinu mají mšice ve velké oblibě. Mšice je o něco větší hmyz (4-mm) a nemají křídla.
Na tyto mršky je již aplikován insekticid. Sají nejčastěji na nových výhoncích a jsou dobře viditelné. Pomáhá prudká sprcha, kterou všechny mšice spláchneme.
Při silnějším napadení použijte chemický prostředek Pirimor. Jejich škodlivost spočívá jednak v tom, že se dokáží velmi rychle. Tento hmyz saje obvykle na spodní straně listů.
Mšice jsou nejrozšířenějšími a nejznámějšími škůdci zahradních plodin. Celá rostlina následkem poškozování postupně uvadá. Tato taxonomická skupina patřila dříve do řádu stejnokřídlí, dnes je řazena do řádu polokřídlí (Hemiptera).
Působí nejen na mšice na paprikách, ale komplexně všude.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.