úterý 19. března 2019

Postřik na mšice z tymiánu

Když spatříme na rostlinách mšice , aplikujeme postřik třikrát v rozmezí sedm až deset dní. Je-li chladněji, tak později, pokud teplo, tak volíme kratší interval, aby se mšice nestihli namnožit. Nezapomeneme postříkat spodní stranu listů. Jelikož se nejedná o chemický postřik , ale výluh z léčivé rostliny, neplatí zde žádná ochranná doba, ošetřené listy.


V zahrádkách ho využíváme k hubení mšic kontaktním způsobem.

To znamená, že postřik musí přímo zasáhnout mšice. Proto je celkem zaručené, že. Rajčatový postřik : Listy rajčat obsahují alkaloidy, které účinně hubí hmyz, mšice nevyjímaje. Ty namočte na noc ve vodě. Opět je možné přidat trochu mýdla.


Názvem mšice označujeme více druhů polokřídlých hmyzích škůdců na našich rostlinách. Z rodu lze jmenovat nejčastěji vyskytované: mšice maková, mšice zelná, mšice broskvoňová, mšice jabloňová, mšice maliníková, vojtěšková, krušinová, řešetláková, tavolníková a mnoho dalších. Postřik na mšice z kopřiv.

Na mšice dobře funguje jednoduchý postřik z kopřiv. Stačí natrhat větší množství čerstvých kopřiv, vložit do velké nádoby a zalít vodou. Kopřivy musí ve vodě začít pracovat, rozkládat se až hnít.


Dobrý den, chci se poradit, na jaře jsem zasadila asi metrových jabloňí, lezou po nich mravenci a je tam mšice , poradíte mi nějaký dobrý postřik , moc se. Mšice z nějakého důvodu žlutou barvu vyhledávají, a pokud na zahradě jsou, brzy se na destičce objeví. Někdy mohou pomoci postřiky z kopřiv vykvašených v sudu. Pokojové rostliny lze postříkat mýdlovou vodou, jarovou vodou, nebo výluhem z cigaretových nedopalků.


Pokud máte v rodině kuřáka, může vám být nápomocný. Stačí jen vylouhovat nedopalky ve vodě a roztok postříkat na mšice. Pokud jste se s nim již setkali, zcela jistě víte, že je celkem těžké nad nimi vyhrát, protože postupem času se stávají proti chemickým postřikům imunní. Jedním z nejrozšířenějších zahradních škůdců, s nímž se čas od času potýká každý zahrádkář, jsou mšice. Je jich na dva tisíce druhů a ač se může zdát, že boj s nimi je dopředu ztracen, vyplatí se ho nevzdávat.


Z rostlin sají šťávu, pěstitelům krev. Existuje dost možností, jak si s nimi poradit s použitím speciálních postřiků, ale i bez chemie. Mšice jsou jedním z velkých nepřátel každé zahrady, a pokud si chcete uchovat úrodu takovou, jaká má být, boji s nimi se pravděpodobně nevyhnete.


V současné době se na trhu nacházejí různé přípravky, které pomáhají mšice efektivně ničit, nicméně ani jejich použití nemusí být jakousi samozřejmostí.

Pokusme se tedy podívat i na domácí postřik na mšice a v. Olej má tu výhodu, že ho můžete použít i na rostliny nebo bylinky, které hodláte sníst nebo použít na vaření. V litru vody rozpusťte decilitr řepkového oleje a použijte na rostliny. Zahubí mšice a navíc příjemně voní.


Mýdlová směs Přibližně 2gramů potašového (draselného) mýdla nastrouhejte do jednoho litru teplé vody a rozmíchejte. Mšice přezimují jako vajíčko na starých spadlých listech rostliny. Odstraněním z místa pěstování těchto listů značně snižujete intenzitu prvního jarního napadení! Vylíhnuté nymfy mají křídla a než vyzrají v dospělou samici trvá to přibližně až dní. Stejně jako si spousta lidí drží od pálivých papriček odstup, nemají je rádi ani mšice.


Zkusit ho můžete také, protože vyrobit si postřik ostrý jako.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky