úterý 19. března 2019

Pěstování lilií v květináči

Tečkování v květech lilií může být v tónu základní barvy nebo v barvě zcela kontrastní. Výjimkou nejsou ani tečky tmavě skořicové či černé, jak lze vidět na snímku. Po výsadbě přeneste nádoby s liliemi do mrazuvzdorné místnosti, může to být i nevytápěný sklep, chodba či schodiště. Jakmile rostliny vyraší, potřebují dostatek světla, ale ven je přeneste, až pominou jarní mrazíky.


Pro pěstování lilií je vhodná neutrální až mírně kyselá půda, ovšem tato zásada pěstování neplatí pro všechny druhy.

Liliím neprospívá sucho a ani přemokření hlíny, zaléváme střídmě, použijeme mulčovací kůru. Po odkvětu lilie nezaléváme. V každém případě platí, že pro hrnkové pěstování lilií je vhodnější vybrat druhy menšího vzrůstu.


Nebudou se tak snadno lámat a polehávat. Květináče přece jen nedovolí kořenům udělat, co chtějí, čili růst do větší hloubky a šířky, což se později projeví právě na nestabilitě nadzemní části rostlin. Většinu hybridů lilií lze bez problémů pěstovat i ve větším květináči na balkóně, takže nemusíte být smutní, že byste si krásné lilie nemohli vypěstovat, když nemáte vlastní zahrádku.


Pěstování lilií v květináči.

Lilie vysazujte do větších nádob. Cibule vsazené do volné půdy si. Chtěla bych vás poprosit o pár rad. Dále bych se ještě ráda zeptala, jak mám nyní po odkvětu, ale i během zimy praktikovat zálivku.


Jak pěstovat lilie K pěstování lilií na zahradě si můžete vybrat jak slunné stanoviště, tak polostín. Budete-li se o rostlinku dobře starat, na jedno. Je ale problém z roztříděním pro zahradu a pro zahradníka. Chtěl bych se podělit se svými zkušenostmi.


Liliář zásadně nekupuje rozkvetlé lilie v supermarketu a pak zachraňuje zva. Máte rádi lilie , ale nejste majiteli zahrady? Nebudete proto ochuzeni o jejich krásu a eleganci ani v. Po celou dobu pěstování lilií v květináči je třeba.


Ideální je si v tomto případě pořídit již rozkvetlou rostlinu, která se přímo v květináči prodává a je tedy určena pro pěstování v nádobě. V naší republice se vyskytují pouze dva druhy lilií – lilie zlatohlavá, která má drobné růžové kv. Běžný způsob pěstování lilií je výsadba do volné půdy.


Jako vhodná zemina je doporučována směs zahradní zeminy, kompostu, rašeliny a písku v poměru 1:1:2:2.

Jarko, nechejte lilii v květináči a zalévejte jen velmi málo. Abyste v létě sklízeli obrazné plody v podobě nádherných královských květů lilií , je třeba vědět, jak o ně správně pečovat, co jim hrozí a jak je ochránit. Na podzim přestaneme zalévat , necháme rostlinu zaschnout.


Balkonové (hrnkové lilie) jsou v nabídce mnoha barev a jak je u lilií obvyklé, mnoho kultivarů má květy vícebarevné. Lemování květů, jinobarevný střed (hvězda), tečkování, zvlněné okraje květních plátků – co kultivar, to jiná kombinace. Proto také jakubskou lilii množíme dceřinými cibulkami. V době květu potřebuje teplé a slunné místo. Půda jí vyhovuje propustná a humózní.


Pokud ji pěstujeme jako pokojovku, vykvétá už většinou v květnu a červnu. Umístěte ji na slunné místo chráněné před větrem. Doporučujeme proto na dno květináče nasypat hrubý písek.


Zaléváme střídmě a po odkvětu nezaléváme. Ahooj, potřebuju poradit je toho víc, ale nechci zakládat tolik témat:-D. Rod lilie má osmdesát volně rostoucích druhů, které najdeme na různých stanovištích v mírném a subtropickém pásmu severní polokoule.


Dříve než cibule lilií přesunete v dubnu na polostinné místo na terasu nebo do zahrady, můžete je čtyři až šest týdnů předpěstovávat v domě. Lilií je přitom velmi mnoho druhů a odrůd. Až pojaru začnou rašit pak je můžete vyklepnout a vsadit do zahrad.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky