pátek 9. října 2015

Choroby jahod

Presná príčina chlorózy sa dá zistiť iba rozborom pôdy. Jestliže na jahodách objevíte plíseň, s největší pravděpodobností půjde o plíseň šedou. Celosvětově rozšířená choroba jahodníku napadá i další plody včetně hroznů. Zejména v tomto případě se vyplatí nezanedbávat preventivní opatření. Jahodník se nesnažte pěstovat na vlhkém a teplém místě.


Jestliže už je pozdě a hniloba se nezadržitelně šíří napříč celým záhonem, zkuste fungicid Mythos SC.

I jahodník je však rostlina, kde se vyskytují choroby a škůdci, kteří dokáží způsobit takové škody, že se vlastní úrody nemusíme dočkat. Skvrnitost listů jahodníku. Květopas jahodový, choroba jahod.


Je čas zberu jahô ale súčasne je to čas, keď si treba všímať aj zdravotný stav jahodoviska. Jahody napáda biela a fialová škvrnitosť jahodových listov. Najčastejším škodcom jahôd je kvetovka jahodová (Anthonomus rubi), ktorú starší záhradkári poznajú pod názvom kvetopas jahodový. Důležité při pěstování jahod je, abychom zabránili výskytu chorob a škůdců.


Pěstování jahod není náročné, avšak ne zcela jednoduché.

Pokud už rostlina byla napadená, zde naleznete návod na účinnou ochranu proti těmto chorobám. Kořenové a krčkové choroby jahodníku Jsou způsobeny půdními houbami. Nejrozšířenější ve střední Evropě jsou : 1. Jahoda je rastlina, u ktorej sa vyskytujú choroby a škodcovia, aj keď ich niekedy na prvý pohľad nevidíme. Dokážu však spôsobiť také škody, že sa vlastnej úrody nemusíme dočkať.


Napadá plody ve všech fázích vývoje, řapíky listů, stopky květů a květy. Plíseň šedá je nejškodlivějším onemocněním jahodníku. Jahody jsou jedním z prvních ovocných potěšení po zimě.


V srpnu začne sezóna jejich výsadby, ale od jejich pěstování vás mohou odradit choroby jahodníku. Ak sa choroba vyskytne, odstráňte napadnuté listy. Pravidelne jahody okopávajte.


Existuje aj možnosť použitia chemickej ochrany, postrekom proti plesni sivej, ktorý obmedzuje aj výskyt bielej a fialovej škvrnitosti jahôd. Jahody patří nejoblíbenějším plodům léta Autor: Archiv ireceptar. Po daždi riedky porast rýchlo vysychá, takže sa menej šíria choroby a plesne, ale v suchom roku treba viac zavlažovať, pomôže aj namulčovanie záhona.


Obchodným partnerom ponúkame v súčasnosti viac ako 1druhov kvapalných a práškových prípravkov, každý v rôznych hmotnostných veľkostiach balenia. Choroba sa prejavuje na jar, kedy je primárna infekcia starých zelených a čoskoro tvoril listy. Na začiatku leta, rozvoj hnedým mieste mierne zvýšil.


V polovici leta, keď je teplota príliš vysoká pre huby dochádza k náhlej depresii.

Ale v druhej polovici leta a začiatkom jesene v podmienkach choroby zrážok opäť rýchlo postupuje. Choroby sú často dôsledkom poveternostných podmienok: nachladnutie a vlhkosť. Zapojenie hmyz vyskytuje pri pristátí rastlín z iných oblastí, kde sa škodcovia vykonané, alebo naopak pri zmene polohy, kedy sú kríky prevedené na nové postele na zem, ktorý neprešiel preventívnu liečbu. Je nebezpečné pestovať jahody vedľa rastlín, ktoré spolu s nimi majú spoločné škodcov a choroby.


Brouci kladou vejce do květů a larvy je následně vyžírají. Tak se může projevit napadení jahodníku viry. V lese se nachází ve velkých počtech. K dispozici jsou také zahradní odrůdy lesních plodů. Tato kultura je však spíše.


Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas. Antraknóza jahodníku je choroba jahodníku způsobovaná cizopasnou houbou Colletotrichum acutatum.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky