středa 17. února 2016

Přesazování orchidejí

Kaufe Orchidee Vanda Kaufen im Preisvergleich bei idealo. Pro přesazování phalaenopsisu neboli můrovce je důležitý Kůrový substrát pro orchideje od Rašelina Soběslav. Obsahuje drcené dřevěné uhlí, díky kterému nezahnívají kořeny. Podívejte se na jeho tipy a triky. Substrát, přesazování a následné přihnojování orchidejí Substrát , ve kterém rostou orchideje, se nám zhruba v průběhu dvou let rozpadá a slehne.


Důsledkem je snížené odpařování vody ze substrátu a také menší provzdušnění.

Než orchideji narostou nové kořeny, které rostlinu zároveň ukotví, doporučuji použít pomocné klipy, které zajistí dočasnou stabilitu orchideje. Orchidej důkladně zalijte Vaše nově zasazená orchidej bude potřebovat nějaké živiny do doby, než se začnou objevovat nové kořeny a rostlina začne aktivně růst. ZJISTĚTE: Jak na pěstování orchidejí - kompletní péče od zálivky, přesazování až po způsoby množení a druhy orchidejí.


Více se dočtete v článku. Substrát si nachystáte z kůry, rašeliny a mechu nebo ho koupíte hotový. Dozvíte se, jak pro orchideje vybrat či namíchat správný substrát, co jsou. Autor: Archiv ireceptar.


Potřebují orchideje průsvitné květináče? Průsvitné květináče jsou opravdu vhodné, ale nejsou nutnou podmínkou pro to, aby rostlina dobře prospívala.

Její potřeby fotosyntézy stačí. Ideální je, pokud máte při přesazování nakoupeno více velikostí a potom podle stavu kořenů se můžete rozhodnout pro správnou velikost. Die Wegbereiter für kluges Online-Shopping - jeder Kauf eine gute Entscheidung!


Sicher durch den Winter. Jejich domovinou jsou pochopitelně mnohem. Vzhledem k tomu, že přesazování je i při odborém postupu zásahem do života rostliny, je třeba přesazovat pouze tehdy, když je to skutečně třeba. Je-li rašelina přeschlá, pomůže jedno stříknutí prostředku na mytí.


Pravidla přesazování orchidejí Prvním krokem, který je před přesazováním třeba provést, je namočit orchidej společně s květináčem do vlažné vody na dobu přibližně třiceti minut. Je zřejmé, že to porušuje dvě hlavní pravidla úspěšného růstu. U orchidejí rodu Phalaenopsis dejte pozor, aby substrát mezi jednotlivými zálivkami proschnul.


Květináč s orchidejí na půl hodiny postavíme do nádoby s vodou, aby načerpala potřebnou vláhu a přibližně do každé třetí zálivky přidáme speciální hnojivo. Proto epifytní orchideje přesazujte po 4–letech, stálezelené po 2–letech, opadavé každý rok. Květináče – vhodné jsou průhledné květináče, které zajistí kořenům dostatek světla.


Při přesazování je nutné odstranit suché kořeny, seříznout je až do zdravé části. Může se stát, že i když nejsme žádní „velcí“ pěstitelé pokojových rostlin, dostane se do naší domácnosti orchidej v kořenáči. Podobné články: Orchideje, Phalaenopsis Phalaenopsis, jak pěstovat doma Nejrozšířenějším druhem orchidejí vhodným pro pěstování doma jsou Phalaenopsisy. Odumřelé a uschlé části odstřihněte, vložte květinu do nového substrátu a dobře ji ukotvěte.


Přesazování Velmi opatrně rostlinu vyndejte, abyste nepoškodili kořeny.

Nedoporučuji to ale praktikovat u orchidejí s jemnými hustými kořeny, ty měli tendence obalovat se plísní. Máme skvělý tip pro všechny pěstitele orchidejí ! Speciál výhradně o pěstování orchidejí připravil dobře známy Receptář ve spolupráci s odborníky. Všechno, co mám ráda Energická moderátorka Eva přichází s nápady, recepty a návody, jak si vylepšit a zpříjemnit domov v novém hobby magazínu.


Připravili jsme pro vás korků, jak je přesadit, abyste jim neublížili. Orchideje byste měli přesadit vždy, když bude substrát prosycen řasami, když se na rostlinách objeví škůdci, začnou zahnívat kořeny, po přemočení nebo když je původní květináč příliš malý. Na tento průhledný květináč si ještě můžete pořídit obal na orchideje, který se prodává ve všech barvách a pro kontrolu vlhkosti jenom vytáhnete květináč z obalu.


Chcete si užít všechno, co vám iPrima nabízí, opravdu naplno? Dobrý den, už druhým rokem pěstuji orchidej Phalaenopsis, před pár měsíci se mi znovu hojně rozkvětla ale na síle nabyly také kořeny, vyčnívají z.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky