středa 6. prosince 2017

Štípnutí hmyzem

Poštípání a kousnutí hmyzem. V České republice je bodnutí hmyzem běžné od druhů, jako jsou vosy, včely a sršni. Bodnutím se pod kůži dostává jed.


Typickým kousavým hmyzem, který se v České republice vyskytuje, jsou mušky, komáři, mouchy, blechy, roztoči, klíšťata a štěnice. Mezi takové patří poštípání vosou, včelou, v tom nejnebezpečnější případně bodnutí sršněm nebo štípnutí pavoukem. Tam, kde je kůže citlivější a tenčí to můžete cítit, na méně citlivých místech nemusíte cítit vůbec nic.

Pokud si vybíráte repelent, abyste otravný hmyz odehnali, řiďte se hlavně složením, přesněji tím kolik obsahuje látky zvané DEET. Kdo by neznal ten divný pocit, když kolem nás létá vosa, včela nebo komár. Oháníme se, jen abychom nedostali pigáro. Ale ohánět bychom se prý neměli. Tím bzučící hmyz jen dráždíme.


Přípravky určené po bodnutí hmyzem pomáhají ranku ošetřit, zklidnit svědění a otok a předcházejí případným zánětům kůže. Aby k takovým bodnutím docházelo co nejméně, je vhodné používat repelentní přípravky. Od nepříjemných účinků bodnutí rychle pomůže chladivý gel nebo propolisové kapky.

Jaká reakce po bodnutí hmyzem je ještě „normální“ a kdy vyhledat odbornou pomoc? Já mám podobné fleky dost často, jsem alergická na některé duhy kousnutí a štípnutí. Nejdřív mi to opuchne, nateče, pak tam mám toto co ty, někdy i modřinu nebo podlitinu, zrovna teď mám jednoho modráka po štípnutí přes půl stehna už druhý týden. Přípravky po bodnutí hmyzem - detailní popis Můžete si vybrat svoji oblíbenou formu.


Všechny se aplikují lokálně na postižené místo a tlumí projevy alergie na bodnutí hmyzem, jako je otok, bolest a svědění kůže. Takové komáří štípnutí umí pořádně zasvědit. Vytvořte si proto osvědčený balzám, který vám uleví a je. Většina štípnutí a bodnutí hmyzem se obejde bez lékařského ošetření.


Pokud je však napadena včelou, vosou či sršněm osoba na jejich jed alergická, měla by lékaře navštívit. Projeví se vznikem pupínku (vyrážky), svěděním, otokem, zčervenáním a bolestí. Pro zmírnění těchto projevů se používají místní (případně celková) antihistaminika, která zabraňují uvolnění histaminu a následné alergické reakci, přípravky s obsahem rostlinných výtažků, mentholem a zinkem (tekutý pudr). Pokud však nepatříte mezi alergiky, štípnutí jakýmkoli hmyzem může být pro vás nanejvýš nepříjemné, ale nemůže vás ohrozit na životě.


Obecně je rozdíl mezi nealergiky a alergiky v reakci na štípnutí. U nealergiků je obvyklá pouze výrazná lokální reakce s otokem v místě žihadla. Popis podle moderní medicíny a celostní léčebné postupy alternativních technik.


Stačí štípnutí jemně potřít. Spařte banán nad párou, oloupejte, nechte vychladnout a rozmačkanou kašičku přiložte na ránu. Výborně proti svědění pomůže gel z listů aloe vera.

Kožní obtíže Natálie 19. Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Po štípnutí nějakým hmyzem , nejspíš komárem, bodnutí zčervenalo a na vpichu se udělal malý puchýřek. Další den zčervenal i ten puchýřek jako b. Taky mi stačí štípnutí komára a otok je na světě.


Nejvíc se mi osvědčilo vzít si prášky na alergii a postižené místo chladit, namazat například Fenistil gelem. Pokud ani to nepomůže, tak je nejlepší tzv. Flek mám vidět ještě trochu teď,dní po štípnutí.


V pondělí jsem byla na krvi, dělají mi komplet rozbor a test na boreliózu, ten trvá týden.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky