středa 13. prosince 2017

Jak pěstovat rakytník

Jak pěstovat rakytník řešetlákový, aby plodil co nejvíc? Alena Menclová O rakytníku je známo, že jeho plody mají obrovské množství vitaminu C, je velmi přizpůsobivý a snese téměř jakékoliv podmínky. Rakytník můžeme pěstovat jako keř, nebo i jako strom. Vždy pamatujeme na přítomnost alespoň jednoho opylovače. Vzdálenost při výsadbě dodržujeme kolem metrů, ve svahu metry.


Rostliny začínají plodit třetím až čtvrtým rokem.

Dřeviny jsou dlouhověké, dožívají se až nebo i 1let. Dřeviny netrpí nemocemi ani škůdci, pouze občas se na nich vyskytují mšice. Půda nemusí být zvláště bohatá na živiny, je lepší neutrální či zásaditá, jediné, co rakytník nesnáší, je těžká a trvale mokrá půda.


Ovšem pozor, rakytník můžeme sklízet po celé léto, mlsat jej, kdykoliv přijdeme na zahradu. Při výsadbě doporučujeme označit si samce a samici. Aby hojně plodil, vysaďte rakytník na slunné místo. Prospívá na písčitých i kamenitých půdách, je nenáročný na živiny i na vláhu.


Jestli chcete, aby se rakytníku u vás dařilo, měli byste v prvé řadě vědět, že rakytník je dvoudomá rostlina. S pěstováním řešetlákového rakytníku neváhejte ani tehdy, jestliže bydlíte v oblasti, kde bývají velké mrazy a nečisté ovzduší.

DOTAZ: Již několik let pěstuji rakytník řešetlákový. Plody rakytníku obsahují obrovské množství vitamínu C. Z malé sazenice vyrostl poměrně velký keř, ale zatím ještě neměl žádné plody. Přidává se také do receptů, ve kterých byste ho jinak nečekali. Latinsky se tato rostlina nazývá Hippophae. Všeobecně je o něm známo, že je velmi přizpůsobivý.


Jak bude Tvůj rakytník větší a košatější, dám Ti vždy, když bude třeba rady, zprávu co dál dělat. Postupně Ti se vším pomůžu! This feature is not available right now. Záleží na tom, kde ho máte a až kam ho chcete pustit. Máte-li možnost,tak ho nechte pořádně narůst.


Stane se dominantou zahrady. Nejen kvůli krásně zbarveným listům, ale i díky nádherně vybarveným plodům. Samotný keř dorůstá obvykle do výšky až m. Na mělkých kořenech vyrůstají hlízky, na kterých žijí bakterie. Ty vážou vzdušní dusík a tak není potřeba keř rakytníku hnojit.


RADY A TIPY pro ty, kteří si ho chtějí pěstovat sami. Na webu RakytnikŘešetlákový.

Určitě právem, je totiž. Naši denní spotřebu vitamínu C pokryje jeho jediná bobulka, navíc. Může se vám hodit… Hnojivo pro jahody a drobné ovoce je granulované hnojivo určené k výživě všech odrůd jahodníku a dalšího, i netradičního. Muže někdo poradit,kde na CHomutovsku sehnat sadbu?


Pěstovat rakytník není vůbec jednoduché. Hlavně si musíš pořídit samčí i samičí rostlinu aby to plodilo. Ty musí být zasazeny u sebe na vzdálenost do několika metrů.


Ještě existuje i samosprašný rakytník ale ten prý plodí pouze půlkou keře což není dobré a nevypadá to pěkně. Jak je vidno, nejlepší je si tedy rakytník pěstovat na zahradě, pokud vám to místo umožňuje. Začali jsme se 2mi samicemi a jedním samcem a daří se.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky