Hořec křížatý je rozšířený v Evropě a Asii. U nás patří tento druh mezi ohrožené druhy. Roste na loukách a pastvinách.
Modré květy se objevují ve druhé polovině léta od července do srpna. Jsou nahlučené na vrcholu stonku v úžlabí horních listenů.
Koruna je čtyřčetná, zvonkovitého tvaru. Jeho stonky jsou hustě olistěné kopinatými listy a dorůstá do výšky cm. Milovice, Středočeský kraj. Zajímavosti ze světa rostlin.
Katalog rostlin s vyhledáváním jednotlivých druhů. Rezervace, chráněná území a jiné významné botanické lokality. Má rýhovanou hustě olistěnou lodyhu s tuhými kopinatými listy , které při pohledu shora utvářejí kříž – odtud název „křížový“ či „křížatý“.
Steinbacher Heide-Steinbruch, Lower A. Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Lodyha je vystoupavá, nevětvená, hustě olistěná.
Květy má zvonkovité, krásně modré. Gentiana dinarica Velmi podařený hořec. Rozkvétá během pozdního jara.
Hořec bezlodyžný je také jarní druh, jeho květní kalichy jsou ovšem nápadné, velké a temně modré. Hořec hořepník ( G. pneumonanthe ) je druh vlhkých luk a pastvin. V současnosti je jeho sběr zakázán. This video is unavailable.
Mapovanie výskytu na Slovensku. Krásné květiny zvonkovitého tvaru, modro-fialové barvy, vykvétají během července až září v úžlabí listenů. Stonky jsou hustě olistěné kopinatými listy zelené barvy, které vyrůstají ve tvaru kříže. Celá rostlina doroste do výšky cm.
Na stanovišti setrvává krátkým šupinatým oddenkem.
Status: Silně ohrožený druh naší květeny - C zákonem je chráněn pouze jako ohrožený - §3. Rozšíření: Evropa a západní Asie. Tato funkce ukáže seznam obrázků přiřazených k taxonu a všem jeho podtaxonům (nebo i nadtaxonům, dle volby v nastavení). Ukazuje tedy jen část galerie. Lodyh vyrůstá několik, jsou přímé, jemně rýhované, nevětvené, listnaté.
Kvete od-do : Červenec - Září: Barva květu : modrá: Popis : čeleď - hořcovité - gentianaceae. Rostlina tvoří husté trsy kopinatých tmavozelených lesklých listů. Dobře bude prospívat v přiměřeně vlhké, mírně vápenaté půdě na slunci, snáší i polostín.
V létě kvetoucí hořec vhodný do každé skalky. Tento druh hořce je rozšířen v Evropě, Turecku a na Sibiři. Významná lokalita Tretorhiza cruciata v severozápadním okolí Brna. Hořec žlutý, trlič (latinsky gentiana lutea) patří do čeledi hořcovité. Listy široce kopinaté, tvoří přízemní růžici, namodrale zelené, dolní řapíkaté, horní částečně přisedlé.
Rozrůstá se do trsů tuhých kopinatých listů. Květní lodyhy vystoupavé, hustě olistěné. See actions taken by the people who manage and post content. Významnými druhy otevřených ploch jsou vrba rozmarýnolistá a hořec křížatý.
V podrostu lesa si můžeme všimnout zástupců lesních druhů jako křivatec žlutý, kokořík mnohokvětý, sasanka hajní, počátkem léta je možné nalézt vzácnou lilii zlatohlavou a kruštík polabský. Na okrajích cest v tomto období vykvétá sadec konopáč, na kterém je možno pozorovat.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.