Hnědé okraje a pokroucené listy šeflery. Rostlina je umístěna v chladnu a průvanu. Zaschlé listy a hnědé špičky šeflery. V místnosti, kde se rostlina nachází je příliš suchý vzduch.
Jsou to Šeflera dlanitolistá obsahuje látky dráždící pokožku a sliznici, proto ji řadíme mezi jedovaté rostliny. Její trvanlivost je vysoká, neodkvétá, svým vzrůstem je atraktivní a v. Jaké pokojové rostliny čistí dobře vzduch? Samozřejmě můžeme využít služeb čističky vzduchu, klimatizace či rekuperace, ovšem i některé pokojové rostliny mají v tomto směru výjimečné schopnosti. Určitě ji znáš, mají to v každém květinářství.
Ak chcete komentovať, prihláste sa alebo zaregistrujte Pridal oslive dňa 5. Viac informácií Tento a ďalšie piny nájdete na nástenke Kvety pestovanie používateľa Alena Farkašová. Na to je šeflera při zakořeňování dost citlivá, může se stát, že začne uhnívat. Mám ji doma vždycky v několika vázách a vodu jim doplňuji vždycky jen převařenou nebo ze studánky. Schefflera actinophylla. Zakoření i samotné listy, z těch sice nová rostlina nevyroste, ale ve váze pak vydrží dlouho.
Popis: Šeflera má svůj původ V tropických zemích, kde se vyskytuje jako několik metrů vysoký strom. Z hladkého kmínku vyrůstají dlouhé řapíky s paprskovitě složenými lesklými listy, které mohou být jasně zelené nebo žlutě skvrnité. Má ráda polostín, a teplotu okolo °C.
Hojně ji zaléváme, ale nepřemokřujeme, ani bal nenecháme vyschnout. Rosíme, kořeny chráníme před chladem. Tato liána původem z Tajvanu je jednou z nejoblíbenějších pokojových rostlin. Statná rostlina se vzpřímeným kmínkem dobře roste a vytváří spoustu lesklých, tmavozelených, členitých listů, které mohou být i bíle kropenaté (panašované). Nechce rostlinu vysušit a delší dobu nezalévat.
Pokud máte třeba boční odnože, dejte je do vody, po delší době pustí kořeny. Množení: Nezdřevnatělé řízky nechte zakořenit při teplotě půdy nad °C. Použití: Díky svému štíhlému vzrůstu a nenáročnosti vhodně vyplní rohy a výklenky. NÁŠ tip: Obzvláště hezké jsou odrůdy ’Diane’, ’Renate’ a ’Beauty’ se světle panašovanými listy.
Jelikož šeflera miluje vlhké prostředí, je dobré zejména v letních horkých dnech alespoň jednou za týden rostlinu rosit. Optimální vzdušná vlhkost by měla být kolem. Pro klíčení potřebují dostatečnou vlhkost vzduchu. Množeni : Možno množit semeny při teplotě půdy ° C nebo stonkovými řízky, je to však obtížné.
Přesazování: Přesazujeme každý druhý rok vždy na jaře. U velkých exemplářů měníme pouze vrchní díl zeminy. Fikus benjamín patří mezi nejoblíbenějším pokojové rostliny a to také díky. Ve své původní domovině Indonésii rostou mladé. Kompletní postup jak postavit dům, zařídit interiér či udržovat zahradu.
Tisíce fotografií, článků, tipů, rad a návodů. Projekty domů, vybrané firmy.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.