pátek 2. prosince 2016

Medvědí česnek uchování

V tuto dobu si můžeme dopřávat jeho léčivých účinků do sytosti. Uchovejte medvědí česnek u ledu. Medvědí česnek si také můžete zamrazit. Stačí listy důkladně proprat ve studené vodě a pořádně osušit, nejlépe v odstředivce na saláty.


Poté listy nahrubo nasekejte a dejte je do zipového igelitového sáčku a šup s tím do mrazáku.

Možná záměna s konvalinkou Často se uvádí, že medvědí česnek se snadno zamění za konvalinku, která je jedovatá. Je zdravý a dá se použít snad do všech pokrmů. Zjistěte, jak ho zpracovat a dlouho uchovat čerstvý. Následně scedíme a můžeme požívat. Mrazení nebo sušení medvědího česneku?


V lékárnách a specializovaných prodejnách můžete narazit na medvědí česnek v sušené podobě. Ten však v sobě nemá ani z daleka tolik vitamínů jako čerstvý medvědí česnek.

Název rostliny Tato rostlinka jistě zaujme již svým názvem. Ať už máte česnek medvědí nebo jakýkoliv jiný, uchování bude stejné a pro uchování česneku v mrazáku to platí dvojnásob. Sice se mnohdy tvrdí, že česnek se mrazit nemá, protože chlad mění strukturu i chuť česneku, ale v případě, že česnek používáte málo nebo prostě zbylo několik stroužků po sezóně, je to skvělá volba konzervace.


Je tedy marné očekávat, že by nás česnek medvědí po přenesení na balkon mohl po celý rok zásobovat čerstvými listy (také jsem tuto myšlenku už někde četla). V zemi se vyvíjejí cibulky. Způsobů uchování česneku je spousta například uchování česneku v soli, uchování česneku v mrazáku a další. Víte, jak uchovat medvědí česnek ? Výborné je zamrazení medvědího česneku. Více o něm i dalších způsobech najdete na Alternativ je hodně.


Jenže v čerstvé podobě si ho bohužel můžeme vychutnat jen přibližně jeden měsíc na jaře. Na následujících řádcích se podíváme na několik ověřených postupů. Kde medvědí česnek roste? V listnatých a smíšených lesích. Zaměřte se na půdu pokrytou zbytky spadaného listí z loňského roku – pod ní často.


C, což je pro obranyschopnost také velice důležité.

Kromě toho je považován za antioxidant. Velice hojně medvědí česnek využívá také lidové léčitelství, oblíbená je hlavně tinktura z této rostliny. Bývá doporučován při jarních očistných kúrách, snižuje krevní tlak a podporuje trávení.


Co z něj v kuchyni můžete připravit? Připravili jsme pro vás pár zajímavých tipů. Aby česnek dlouho vydržel, je lepší zvolit uchování vyloupaného česneku, který dáte do dobře uzavíratelné sklenice. Pokud vám vyhovuje ani jedna z možností je tady ještě jedna poslední a to zamrazení česneku. V tomto případě česnek oloupejte nebo nastrouhejte a dejte do sáčku v mrazáku.


Další významnou složkou, kterou medvědí česnek obsahuje, je antibakteriální allicin , tedy silice, obsahující organické sloučeniny síry. Nezanechává však pachovou stopu tak, jako je tomu u klasického syrového česneku. Postup: Stroužky úplně neolupujte, nechte jim „noční košilku“.


Takto ošetřený česnek dejte do mističek na mrazák. Právem je totiž označována za jeden z nejlepších a nejsilnějších životabudičů. S klasickým česnekem jej spojuje především typické aroma. Co se týče vzhledu, rostlinka velice připomíná jedovaté květy konvalinek, a tak se při sběru medvědího česneku řiďte charakteristickou česnekovou vůní.


Podporuje chuť k jídlu, trávení a tvorbu krve. Použití v kuchyni : Sbírá se nať na počátku květu v květnu a cibule v srpnu a září. Nejdříve medvědí česnek důkladně omyjte, rozmixujte listy s oříšky a postupně přidávejte olej.


Teprve poté přidejte najemno nastrouhaný parmezán a dochuťte solí. Mrazit můžete česnek buď jako oloupané stroužky, nebo jako předem namletou pastu, kterou si zabalíte po malých dávkách do jednotlivých sáčků či vzduchotěsných nádob. Tématické fráze: medvědí česnek recepty jak uskladnit medvědí česnek medvědí česnek uskladnění pasta z medvědího česneku medvedi cesnek česnek medvědí recepty uskladnění medvědího česneku pesto recepty z medvědího česneku medvědí česnek prodej česnekové pesto uchovani medvediho cesneku vlašské ořechy recepty pesto recept medvedí česnek pasta vlašské.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky