pátek 17. srpna 2018

Ibišek pěstování

Zejména u starších rostlin je třeba větve spíše prostříhat, než zkracovat a pustit světlo do keře. Hlavně odstraníme i všechny větve suché a zmrzlé. Tropický ibišek musí být v květináčích, abyste jej mohli v zimě přesunout dovnitř a nechat jej venku po zbytek roku. Ibišek pěstovaný uvnitř. Nedoporučujeme, abyste jej v teplých měsících vysazovali do země a vykopali je v chladných měsících, protože tento proces ibišek oslabuje.


Než to zjistíte, ibišek může už být shnilý a není schopen produkovat nové kořeny.

Je to odolná rostlina, která navíc existuje ve. Budu ráda za zveřejnění rady jak na ibišek aby kvetl. Měla jsem velké ibišky na chodbě na severní stranu, kvetly a kvetou doposu krásně. Pěstovat ho můžete buď jako okrasný keř.


Je snadko tvarovatelný a pro jeho krásnou barvu dotvoří jakoukoliv zahradu. Venkovní ibišek je nádherný okrasný keř, který kvete od června až do konce září. Je mrazuvzdorný, miluje slunce a jeho pěstování nám mnoho času.


Asi nejčastěji potkáme krásný ibišek čínský neboli čínskou růži ( Hibiscus rosa–sinensis ), běžně pěstovaný jako pokojová rostlina. Hojně se pak pěstoval v Egyptě, odkud si přinesl jméno: „kmotrem“ je mu posvátný egyptský pták ibis, jehož jméno zní v originále hib (v řečtině ibis).

Jako pokojový ibišek obvykle označujeme ibišek čínský neboli čínskou. Má nachově červené, slez připomínající květy, jež se rozvíjejí od května až do zimních měsíců. Květy, které nevoní, vyrůstají v paždí listů a vydrží přibližně hodin. Délku života rostliny můžeme počítat na desetiletí.


Právě Vy jste pěstitelem a Vaše péče se bude odrážet v. Nazývá se také ibišek velkokvětý. Je to převážně vnější rostlina, ale můžete ho pěstovat ve velké nádobě, například na terase nebo balkonu. Při jeho pěstování nezapomeňte na dodatečný přísun živin, takže je potřeba přihnojování. Také je třeba myslet na zazimování.


Marvella: Dobrý večer, pokud vím, tak ibišek bahenní se nedá množit řízkováním, protože na zimu zatahuje a nadzemní část rostlinky odumírá. Na těchto stránkách se budu snažit publikovat mé postřehy i zajímavé informace o pěstování těchto překrásných rostlin. Velkokvětý ibišek patří mezi vytrvalé byliny z rodu slézovitých.


Zahradnictví, specializující se na pěstování těchto rostlin, nabízejí mnoho různých kultivarů co se velikosti samotných rostlin i barev květů týče. Květy, vykvétající na dřevitých stoncích, mohou být buď jednobarevné, nebo s takzvaným barevným okem. Jejich šířka může být až 20cm a bývají ozdobou každé zahrady. NÁVOD NA PĚSTOVÁNÍ :Tyto dřevnaté byliny kvetou od léta do podzimu. Rostlinu vysazujeme do humózní půdy na slunné stanoviště s dostatkem vláhy.


Rostlina přezimuje v půdě, proto ji na podzim po prvních mrazech hlubo.

Na mladé ibišky (semínka) je nejvhodnější zakoupit výsadbový substrát, ale pokud jste škudlil, tak postačí, pokud smícháte-li zahradní zeminu s kouskem kompostu a rašeliny. Pokud máte ibišky, které již disponují kořenovým systémem, nemusíte nic moc řešit. Kromě latinského názvu Hibiscus se jí lidově také říká květina z Havaje, kde je mimo jiné národní rostlinou. K tomu se skvělé hodí například ibišek čínský neboli čínská růže a dále také ibišek dřípený.


Někdy je též nazývaný ibišek americký. Jedná se o ibišek venkovní, dřevnatou bylinu kvetoucí od léta do pozdního podzimu až do silnějších mrazů. Napadení ibišku sviluškou, žloutnutí listů pokojového ibišku, škůdci na ibiškách - naše rada.


Vyberte mu proto slunné a prohřáté místo, ale nevystavujte ho přímému slunci a dodržujte pravidelnou zálivku. Jedná se nádherný okrasný keř, který kvete od června až do konce září.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky