pondělí 10. srpna 2015

Pěstování hlívy

Na dřevě, slámě a štěpkách. Zbavte se předsudku, že hlívu lze pěstovat pouze na jaře! Pěstování hlívy ústřičné Intenzivní pěstování v pytlích. Nejrozšířenější metodou je intenzivní pěstování hlívy ústřičné v polyetylénových pytlích.


V zahradnictví a na internetových obchodech jsou k dostání balení se speciálním substrátem naočkovaným podhoubím hlívy ústřičné. Pro pěstování hlívy na špalcích se používá čerstvé neodzrněné dřevo listnatých stromů, které mají být pokáceny v době vegetačního klidu.

Nejvhodnější je topol, bříza, olše, dub, buk, habr nebo vrba. Méně vhodné, i když použitelné, je dřevo ovocných stromů, s výjimkou ořešáku a jabloně. Pro zachování životaschopnosti se podhoubí musí uvést do zimního spánku, tj.


C a chránit před přímým slunečním světlem. Vyberte substrát pro pěstování hlívy ústřičné Substráty jsou zdrojem potravy, který umožňuje růst mycelií. Mycelium je kořenovitý vegetativní růst houby a je rozhodující pro kultivaci hlívy ústřičné. Použít můžeme jakýkoli lignocelulozový materiál: rákos, odpad z pěstování řepky či slunečnice, piliny, skořápky ořechů, kartón, staré knihy apod.


A pěstování hlívy není nijak obtížné. Přesto je pěstování hlívy poměrně jednoduché a zvládne ho téměř každý.

Co hlíva ústřičná potřebuje? Ten, kdo chodí na houby, ví, že v přírodě začnou houby růst po dlouhodobějším dešti, když se ochladí. Nejlepší způsob jak mít ve své kuchyni naprosto čerstvé žampiony a hlívu je vypěstovat si svoje vlastní a před vařením čerstvě sklidit. Natrefit v lese při sbírání hub na hlívu ústřičnou je spíše vzácnost. Její sporadický výskyt rozčiluje každého houbaře, který by si jí mile rád.


Rozhovor s odborníkem a dalo by se říci průkopníkem pěsotvání hlívy ústřičné, Vlastimilem Šavelkou, Vám nabídne pohled na nové a jednodušší. Zkuste si ji vypěstovat v domácích podmínkách sami. Domácí pěstování hub, hlívy ústřičné, žampiónů, léčivých hub, prodej podhoubí. Nejčastější způsob amatérského pěstování hlívy je na čerstvě poražených (nejdéle půl roku pokácených), zdravých kmenech listnatých stromů, jako. Jak si vypěstovat hlívu Co pořídit, abychom mohli hlívu pěstovat?


Máme dvě možnosti, jak se do pěstování hlívy pustit, a to je buď rovnou koupit vše v. Každé sobotní odpoledne vám zpříjemňuje pořad Rady ptáka Loskutáka, který vám přináší ty nejužitečnější rady nejen pro kutily a zahrádkáře. Je vynikající do polévek a omáček, dobře chutná i konzervovaná v různých nálevech a kombinacích se zeleninou. Slámu musíme sterilovat, abychom se zbavili bakterií, plísní a jiných hub.


K pěstování hlívy na slámě potřebujeme substrát naočkovaný sadbou nebo zrnitý substrát, dále slámu, igelitový pytel. Sterilizace není nic složitého, stačí horká voda. Proto k jejímu pěstování můžeme zvolit lodžii nebo balkon, na který nesvítí slunce, sklep nebo třeba garáž. Tuto houbu pěstujeme na slámě, pazdeří, špalcích, pařezech i štěpcích.


Nemáte na zahradě vhodný pařez?

Hlíva se spokojí i se špalkem a vyroste na něm dokonce rychleji. Nejlepší jsou ze dřeva listnatých stromů, ideální je dub, buk, habr, bříza, topol nebo olše. V přírodě začnou houby růst po dlouhodobějším dešti, když se ochladí.


A z toho důvodu je potřeba pro pěstování hub vytvořit doma podobné prostředí.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky