čtvrtek 16. března 2017

Pěstování kustovnice doma

Patří mezi lilkovité rostliny, květy jsou oboupohlavní, je tedy samosprašná. I přesto se jí bude nejlépe dařit v teplých oblastech a všude tam, kde je dostatek slunečního záření. Hier sollte eine Beschreibung angezeigt werden, diese Seite lässt dies jedoch nicht zu.


Jestliže byste si chtěli doma tuto rostlinku vypěstovat, pak vězte, že to není nemožné. Rostlinou, k níž se v posledních dvou dekádách úpíná zájem konzumentů a posléze i pěstitelů, je vytrvalá keřovitá kustovnice čísnká. Jana Sramcikova Láskou ke květinám jsem oplývala už jako malá – to když jsem je s něžností, dvouletému děcku vlastní, vytahovala z květináčů a „vařila“ z nich večeři.

Je náročnější na místo, protože má bohaté, převislé větve. Ze stonku vyrůstá velké množství větví a větviček, které jsou světle šedé, štíhlé a často zakřivené. Vyrůstají z nich trny dlouhé půl až dva centimetry.


Dají se koupit sazenice a je možné i pěstování doma ? Kvalitní zemina pro pěstování Goji by se měla pohybovat okolo pH8. Plody kustovnice čínské, známější pod názvem goji, rostou na opadavých keřích, jejichž domovem je oblast střední a severní Číny. Velice často se jí také říká goji ( čteme godži ), což je Angličany převzatý název vycházející s čínského pojmenování kou-či.


Je nutné si vybrat osvědčenou odrůdu, jejíž plody jsou chutné a mají kvalitní a velké plody.

Vyhneme se planým odrůdám, které nemají odpovídající vlastnosti plodů. Je velmi silný antioxidant a zpomaluje stárnutí. Mnoho lidí si chce její blahodárnou sílu vypěstovat svépomocí. Vzhledem k úžasným účinkům trvalky by se dalo čekat, že bude náročná na půdu i podmínky. Nejedná se o nijak složitý proces, pěstovat kustovnici čínskou zvládne každý.


Má léčivé účinky, které Číňané znají a využívají již dlouhá staletí. V posledních několika letech se také u nás velice rozšířila kustovnice čínská, jež blahodárně ovlivňuje lidský organismus. V číně se úplně běžně pěstuje na jedlé plody a kříženci kustovnice cizí a čínské snad ještě častěji než samotná kustovnice čínská. Tento ovocný keř patří mezi lilkovité rostliny a může dosahovat výšky až tři metry.


Plody s chutí připomínající směs brusinky, šípku a třešně lze prvně očekávat už po dvou letech od vysazení. Jak pěstovat kustovnici. Jedná se o velice zdravé ovoce, které lidskému organismu prospívá v řadě ohledů. Avšak čím lepší podmínky jí připravíte, tím bohatší a kvalitnější sklizně dosáhnete. Podívejte se na jejich rady a přidejte do diskuze své zkušenosti.


Listy rostliny se používají jako kuchyňská bylina. Kávovník není pouhou součástí průmyslového pěstování , stále více se přemisťuje do domácího prostředí. Pro svůj nezaměnitelný vzhled a příjemné dekorativní schopnosti zdobí nejeden pokoj.


K tomu, aby vám vyrostla zdravá rostlina, potřebujete kvalitní semena, která vám.

Velkou výhodou je možnost vypěstovat si vlastní ovoce. Na následujících řádcích se podíváme blíže, jak pěstovat kustovnici v českých podmínkách. Výhodou při pěstování je oboupohlavnost rostlin, které jsou tedy samosprašné.


V našich podmínkách je kustovnice plně mrazuvzdorná. Keře dorůstají výšky až metru a vytvářejí dlouhé převislé větve. Jaké potraviny obsahuje? Můžeme si ji vypěstovat doma ? Jakub Krulich: Dobrý den, kustovnice čínská - Lycium chinense je nenáročný keř,který dobře roste v běžné zahradní zemině a dorůstá výšky 2-3m.


Mátu můžeme velmi snadno pěstovat doma v květináči. Jen k ní trochu jinak, než kdybychom ji chtěli vysadit na zahrádku. Spolu s bazalkou, libečkem, oreganem a meduňkou patří k nejčastěji pěstovaným bylinkám. A není divu, její využití v kuchyni a domácí lékárně je velmi široké, zvláště v létě je nedílnou součástí mnoha osvěžujících nápojů. Barva plodů je dána vysokým obsahem karotenoidů.


V Číně bylo užívání drobných oranžových bobulí kustovnice čínské poprvé zaznamenáno již kolem roku 1našeho letopočtu. A od té doby jejich sláva neuhasla. Máte-li pocit, že něco podobného vám roste v živém plotě, nemusíte.


Pěstování je velmi jednoduché a nenáročné.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky