Je-li správný druh na správném místě, roste okrasný česnek kdekoliv. Zimní kryt by měl být samozřejmostí u většiny druhů, neuškodí ani našemu domácímu „medvědímu“ česneku. Marcelko, okrasný česnek jsem na tvých fotkách už několikrát obdivovala – je opravdu dekorativní. Pokud jde o počasí, tak teploty lehce přes 20°jsou mi.
Původní český okrasný česnek. Lze ho najít i ve volné přírodě.
Absolutně nenáročný a skvělý do smíšených trvalkových záhonů. Nenáročná cibulovina, jejíž kulovité květy, složené ze stovek malinkatých kvítků zářících různými barvami, snadno ovládnou jakoukoliv zahradu. Nízké odrůdy česneků se nejlépe hodí do skalek a vysoké odrůdy do trvalkového záhonu. Rostlina je oblíbená pro své neobvyklé květenství, jež. Jsou to vytrvalé cibulnaté trvalky atraktivního vzhledu.
Od svých zeleninových příbuzných se liší nápadným květenstvím. Allium) je příbuzný rodiny póru, cibule a pažitky. Allium má dlouhé stonky, velká květenství a nezaměnitelnou vůni – to vše z něj dělá.
Tento okrasný česnek léta na vysokých pevných stvolech (až 1cm) koncem jara.
Allium aflatunense je okrasný česnek s tmavě fialovými hlávkami. Mezi nižšími okrasnými česneky vyniká snadno pěstovatelný okrasný česnek Allium karataviense. Christophův jsou zvláště vhodné díky svému nízkému vzrůstu. Pokud se na ně chcete dívat z ještě větší blízkosti, nastříhejte si pár stvolů do vázy, kde se všechny okrasné česneky také pěkně vyjímají.
Je vhodná do každého okrasného záhonu. Vysazujeme jej v období září – listopad. Květy vykvétají v květnu až srpnu v barvách bílá, růžová, žlutá, červená, fialová a modrá.
Okrasný česnek přesazujeme až po několika letech. Jedná se o poměrně nenáročnou cibulovinu, často se však stane, že cibule přes zimu zmizí. Děje se tak v přemokřených půdách, ve kterých uhnije.
Doporučuje se při výsadbě podsypat cibule vrstvou písku, který má funkci drenáže. Dobrý den všem zahradníkům i zahrádkářům. Hair je odrůda, která pochází z jižní Evropy. Odrůda je nenáročná na pěstování a její cibulky jsou mrazuvzdorné. Květy této cibuloviny mají zelenou barvu a fialový střed.
Květů se dočkáme v květnu a červnu. Kvetoucí letní česneky patří v posledních letech k hitům našich zahrad. Mají velmi atraktivní květy a jsou odolné suchu.
Pro svůj růst nepotřebují.
Výjimku tvoří česnek zlatý a medvědí, kterým se daří na polostinném místě ve vlhké, hlinité půdě. Je známo více jak 7druhů této květiny. Barevně převažuje fialová a modrá varianta. Téměř všechny druhy mají úzké přízemní.
Umělé květy česneku na stonku jsou detailně propracované. Stonek můžete díky drátu uvnitř tvarovat. Mezi nejoblíbenější druhy patří: česnek perský, česnek kýlnatý, česnek obrovský, česnek kulatohlavý a česnek vysokohorský. Kvete kulatými květy fialové barvy, které vytvářejí drobné hvězdičky.
Výška rostlina je okolo cm. Těchto krásných květů se dočkáme od půlky června. Cibulky česneku se po odkvětu nechávajií v půdě. Na začátku léta se zelený stvol nenápadně vysune do „druhého poschodí“ záhonu – a. Ahoj Marku, mám stejný česnek , který se mi vysemenil, ale taky nevím, jak se semeny naložit.
Myslím si, že je musím dát do písčité hlíny teď na podzim.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.