pondělí 16. ledna 2017

Sléz maurský květ

Sléz přehlížený (malva neglecta wallr.) má malé listy a roste při plotech, okrajích cest, při starých zdech a na rumištích, vždy však jen v blízkosti obývaných prostorů. Kdybychom jej někdy nalezli dále od obce, potom je vcelku jisté, že tam bylo kdysi hospodářství nebo dům. Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies. Vyskytuje se ve středomoří, jak v jižní Evropě, tak v severní Africe.


Sléz je účinný při podráždění sliznice zažívacího traktu, vhodný při vředové chorobě žaludku, dvanáctníku a vředové chorobě tlustého střeva.

Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Sléz patří mezi základní rostliny k léčení poškozených sliznic, a to jak v trávicím traktu, tak v plicích. V koupelích je jednou z nejlepších rostlin proti svědění u ekzémů (včetně atopického). Sléz maurský je pokládán za samostatný druh rozšířený hlavně ve Středomoří.


U nás se občas pěstuje pro okrasu v zahrádkách a polních kulturách pro léčivé účely, kde nahradil domácí sléz lesní, neboť má lepší účinky a snadněji se pěstuje. Lidové názvy Slézu Tato bylina je známa také pod názvy Boží koláčky, homůlky, chlebíčky, koláčky, knoflíčky, sleží, slíz, slíž, syrečky nebo zaječí sléz, chlebík, pecenek, pagáčky, pána boha koláčky, homulky, cigánské tvarůžky. Malva mauritiana) sléz nizounký (Malva pusilla) sléz pižmový (Malva moschata) sléz přehlížený (Malva neglecta) sléz přeslenitý (Malva verticillata) sléz velkokvětý (Malva alcea) Květ. Slez maurský květ 20g(20x1g) (Český text na obalech) Nařízením EU je zakázáno uvádět na obalu výrobku jakékoliv zdravotní účinky.


Více informací o zdravotních účincích čaje najdete v našem herbáři.

List i květ se používá při bolestivých zánětech dutiny ústní, horních cest dýchacích, hlavně při suchém kašli. Užívá se také při zánětech. SLÉZ MAURSKÝ KVĚT - 50g Malvae maur. Dle tradičního lidového léčitelství se list.


Sléz lesní (Malva sylvestris) je dvouletá nebo vytrvalá bylina. Je mu velmi podobný i příbuzný sléz okrouhlolistý. V českých zemích rostou podél cest, na pastvinách, rumištích, ve světlých křovinách od nejnižších poloh až do hor. Sléz nemá žádné kontraindikace, je vhodný i pro těhotné a kojící ženy. Léčivé jsou také další druhy slézů - sléz přehlížený a sléz lesní.


Je to dvouletá až vytrvalá bylina s dužnatým kořenem a obvykle srstnatou vzpřímenou lodyhou. Sléz květ - pravidla pěstování a ošetřování Mnoho Backyards najdete dekorativní květ sléz (druhý název kmenové růže), která má velké množství odrůd (60) a různé barvy, které mohou uspokojit chuť jako amatérské zahrádkáře a profesionální krajinářství. Sléz - Normální činnost krku (hltanu) a dýchacích cest, normální trávení a činnost střevního traktu. Je nám líto, že nemůžeme poskytovat bližší.


Matečnou rostlinou je sléz maurský (Malva sylvestris). Dále se používá při potížích žaludku, žlučníku a střev. Používá se proti suchému křečovitému kašli, zahlenění (i u dětí).


Dobrý den, omlouvámse, že vás obtěžuji, ale máte velmi zajímavé články o bylinkách a chtěla jsemse zeptat, jestli nevíte, jak využít květu slezu. Květ slézu maurského má protizánětlivý účinek. Pomáhá při dráždivém kašli, napomáhá uvolnění hlenů při zánětech dýchacích cest, zánětu žaludku a střev.

Má schopnost absorbovat škodliviny v trávicím traktu, hojí různé defekty žaludeční a střevní sliznice, působí jako mírné projímadlo. Zevně je sléz vhodný jako obklad při spáleninách, bércových vředech a na výplachy zanícených očí. Složení: Malva mauritiana flos. Poltivé plody se ve zralosti rozpadají na jednosemenné díly. Slez lesný kvet má protizápalový účinok.


Používa sa proti suchému kŕčovitému kašľu, zahlieneniu (aj u detí). Slézy se u nás pěstují k okrasným nebo léčebnám účelům , ale některé druhy snadno zplaňují. Semena je možné objednat zde.


Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Co se týče přípravku Slézový květ , původně to bylo registrované léčivo, kde při dodržení dávkování nebylo použití u těhotných a kojících žen omezeno. Dle předklinických údajů vztahujících se k bezpečnosti, nemá sléz ani ve vysokých dávkách toxické a mutagenní účinky.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky