Bei gyding findest du nachhaltige Baby-Produkte. Wickeltischauflagen, Windeln etc. Die Hersteller werden zuvor von uns intensiv durchleuchtet. Rajčatový postřik : Listy rajčat obsahují alkaloidy, které účinně hubí hmyz, mšice nevyjímaje.
Ty namočte na noc ve vodě. Opět je možné přidat trochu mýdla.
Názvem mšice označujeme více druhů polokřídlých hmyzích škůdců na našich rostlinách. Z rodu lze jmenovat nejčastěji vyskytované: mšice maková, mšice zelná, mšice broskvoňová, mšice jabloňová, mšice maliníková, vojtěšková, krušinová, řešetláková, tavolníková a mnoho dalších. Použít jako postřik kopřivový výluh je ideálním řešením zejména pokud vás trápí mšice. Výluh získáte tak, že natrhané lístky kopřivy zalejete horkou vodou a necháte odstát po dobu tří dnů.
Co se týče poměru, optimální je zhruba pět litrů vody na kilogram kopřiv. Poslední „ bio postřik “ můžeme udělat z … obyčejného plnotučného mléka. Stačí ho smíchat v poměru jedna ku jedné s vodou a směs rozprášíme na hmyzáky. Na trhu se momentálně nachází obrovské množství různých chemických přípravků, které dokážou mšice ničit velmi efektivně.
Jmenovat bychom mohli především Karate, Zolone, Sumithion anebo Mospilan a mnohé další.
Podomácku vyrobený bio postřik je k rostlinám rozhodně šetrnější. Návodů, jak se mšich zbavit, je hned několik. Jak vyrobit postřik na mšice bez chemie – snadné způsoby Chemické postřiky na mšice jsou drahé a neprospívají zdraví, ani životnímu prostředí.
Možností, jak vyrobit postřik na mšice bez chemie, je celá řada. Existují také insekticidy na bázi bakterií a virů. Mezi nejčastěji používané Insekticidy , které naleznete také v našem obchodě, jsou především postřiky proti mandelince bramborové, proti mšicím. Když mšice na rostlinách objevíme, je dobré co nejrychleji zakročit, dokážou totiž během poměrně krátké doby napáchat na květinách, keřích i stromech velké škody.
Poradíme vám, jak na mšice bez chemie. Působí na pohyblivá stádia škůdců, larvy i vajíčka hmyzu a některých roztočů. Přípravek má dobré vedlejší účinky proti houbovým chorobám ze skupiny padlí.
Postřik na mšice připravíme jednoduše tak, že natrháme kopřivy, vložíme je do kbelíku, nebo jiné nádoby s vodou (dobrá je např. 5L lahev od vody z obchodu) a týden až dva necháme na sluníčku. Kopřivy začnou hnít a kvasit. Pozor, výsledný produkt výrazně zapáchá. Aplikujeme dle plochy zalíváním, nebo postřikem z rozprašovače.
Mšice také mohou přenášet různé choroby rostlin. Vylučují sladkou lepkavou tekutinu, zvanou medovice, která se hromadí na lodyhách a listech rostlin. Některé mají lysé tělo, některé jsou chlupaté.
Nějčastěji jsou zelené barvy, dále černé, hnědé, bílé, červené či oranžové, existují i dvoubarevné mšice. Pokud se mšice přece jen na rostlinách, keřích či stromech zabydlely, můžete využít různé postřiky.
V obchodech jsou samozřejmě k mání ty chemické, jsou účinné, ale zasáhnou i plody, navíc nejsou zrovna bezpečné pro děti a zvířata. V regálech vybraných prodejen najdete i bio postřiky, které jsou podstatně šetrnější. Zkusme tedy zapomenout na další zbytečné chemické postřiky na mšice , hubící i jiné živočichy a možná pozvolna i nás, a využijeme příležitostí, které nám příroda nabízí.
Ono takové rajče chutná více, při vědomí, že se při růstu nepotkalo s chemickou továrnou. Stejně jako si spousta lidí drží od pálivých papriček odstup, nemají je rádi ani mšice. Zkusit ho můžete také, protože vyrobit si postřik ostrý jako.
Postřik na mšice Mšice (Aphidoidea) patří mezi ty nejznámější rostlinné škůdce, napadají totiž téměř všechny druhy rostlin, nic je nezastaví, svoji oběť si nevybírají. Pokud jste se s nim již setkali, zcela jistě víte, že je celkem těžké nad nimi vyhrát, protože postupem času se stávají proti chemickým postřikům imunní. Mšice jsou nejčastěji se vyskytujícím škůdcem, který napadá téměř jakýkoliv rostlinný druh.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.