Jaké má ještě léčivé účinky ? Medvědí česnek je zdravá bylinka! Přečti si víc o sběru, pěstování, léčivých účincích a zdravých receptech z lesního česneku. Pro jarní pročišťovací a odhleňovací kůry se používají čerstvé listy.
Allium sativum lze považovat za jeden z největších darů přírodní medicíny.
Má silné antibakteriální, protiplísňové a antivirové účinky a je považován za velmi účinný imunitní stimulant. Léčivé účinky medvědího česneku jsou známé velmi dlouho. Jedná se o jednu z nejznámějších rostlin lidového lékařství.
Od účinků česneku setého se však trochu liší, je to dáno trochu jinými obsahovými látkami. Organicky pěstovaný česnek obvykle obsahuje vyšší množství síry, a proto má i silnější léčivé účinky. Protizánětlivé účinky česneku Nejčastěji je česnek konzumován pro své protizánětlivé účinky, ale také jako preventivní prostředek kardiovaskulárních onemocnění.
Zvláště příznivě se hodnotí jeho vliv na rakovinu střev a možná i rakovinu prsu a prostaty, ale způsob, jak toho dosahuje, není jasný. Pravděpodobně se na tom účastní více enzymů, které umějí netoxikovat „spouštěče“ zhoubného bujení.
V historii byl česnek konzumován především pro své významné účinky na zdraví a léčivé vlastnosti. Jeho používání bylo dokumentováno ve všech hlavních civilizacích (včetně Egypťanů, Babyloňanů, Římanů a Číňanů) ( ). Dobře působí v dýchacích cestách. A pro své léčebné účinky je používán již po tisíciletí. Využití a příprava medvědího česneku.
Podle světoznámé Marie Treben má česnek mnoho léčivých vlastností, ale k těm nejvýznamnějším patří jeho detoxikační schopnost. Jeden malý stroužek česneku je plný vitaminů, minerálů allicinu, sloučenin síry, draslíku a selenu. Dopřejte si blahodárné účinky česneku. Aby všechny tyto látky působily správně, je nejlepší česnek konzumovat v syrové formě. Nejvhodnější je samozřejmě organicky vypěstovaný česnek, jelikož obsahuje nejvíce sirných sloučenin a má silnější léčivé účinky.
Velmi dlouho je využíván také pro své antiseptické vlastnosti. Jako antiseptikum i antibiotikum je ostatně v lidové léčitelství znám dodnes. Vnější užívání je zase dobrým likvidátorem oparů nebo bradavic. Stimuluje imunitní systém, léčí krev a pomáhá žluči vystupovat ze žlučníku.
Je považován za antioxidant. Studie zjistily, že česnek snižuje krevní tlak a cholesterol, což je užitečné při prevenci onemocnění srdce.
Kromě této vlastnosti má česnek i daleko více. Je výborná nejen pro celkovou očistu a regeneraci organismu, ale působí i jako účinný imunitní stimulant. Bylinkáři a přírodní léčitelé považují česnek za poživatinu s téměř zázračnými účinky a používají ho jako lék na celou řadu nemocí, od astmatu po artritidu. Léčivé látky, které česnek obsahuje, účinně chrání vaše cévy i mozkové buňky před stárnutím. Omlaďujícímu účinku česneku se už věnovala řada studií.
V jedné například během dvou let podávali skupině sedmdesátníků potravinové doplňky s extraktem z česneku a sledovali jeho vliv na kornatění aorty, hlavní srdeční tepny. Zjistěte, jaké má česnek léčivé účinky a. Proto je zvláště vhodný pro jarní omlazovací kúry, kúry na odstranění škodlivých látek a léčí i chronické choroby kůže. Usušené listy ztrácejí léčivé účinky.
Použití v kuchyni: univerzální použití na maso, zeleninu, do polévek, omáček i pomazánek.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.