Ačkoliv jsou tůje nenáročné, neznamená to, že byste je neměli hnojit. Zvýšená potřeba živin je dána pravidelným střihem, stejně jako tomu je u trávníku. Seřízlé větve představují obrazně řečeno živiny, o které substrát připravujeme. Výsadba, hnojení a stříhání živého plotu z tújí (thují) Název a vlastnosti.
Pokud máte v domě psa, tak byste měli dávat pozor, aby nevykonával svoji potřebu na kmen stromu – moč může způsobit zežloutnutí stromu.
Túje v květináči Túje se v květináčích pěstují stejně jako ve volné půdě pouze s tím rozdílem, že v nádobě pomaleji rostou a jsou odkázány na vaši péči. Hnojení Rostlinu je možné přihnojovat během vegetace. První hnojení doporučujeme v půlce dubna a poslední koncem července. Někteří radí začít s hnojením nejdříve až po dnech až třech týdnech, jiní dokonce tvrdí, že je lepší první rok je lepší nehnojit vůbec, aby stromky neměly snahu vytáhnout se a sílu soustředily spíše na důkladné zakořenění. Obecně se soudí, že pokud zrezaví více než polovina zelené plochy, nelze už stromek zachránit.
Tuje sú pomerne nenáročné dreviny, rýchlo rastú a pokiaľ sa jedná o odrodu ‘Smaragd’, ktorá má úzky tvar, netreba ich ani tvarovať. Prostokořenné dřeviny sice můžeme hnojit.
Na první hnojení počkejte aspoň týdnů, protože pokud byste hnojili brzy, tak by to mohlo mít negativní dopad na kořeny. Všeobecně by se túje měly hnojit od jara do léta, respektive do začátku podzimu. Thuje hnojíme 1x do roka hnojivem na jehličnany (zahrádkářské obchody).
Hnojíme začákem vegetace - květen. Můžeme je ale přihnojovat i na podzim. Informace čerpané z vlastní zkušenosti.
K hnojení můžeme použít například Cererit, NPK, koňský hnůj nebo kravský, ale u něj pozor, musí být dostatečně rozložený. Pokud máte domácího mazlíčka (psa), dejte si pozor, aby vám na stromky nemočil, protože tím stromek spálí a ten uhyne. Budete nuceni ho vykopat a vysadit nový. Půda a hnojení Téma zahrnující činnosti od správného kompostování přes kypření půdy až po možnosti vhodného hnojení.
Mi se osvědčilo Hnojivo pro okrasné dřeviny, je to vlastně přírodní guano. Po roce už moc zalívat nemusíte, maximálně 1x za měsíc pokud vůbec nezaprší. Daniel má pravdu,že na hnojení je brzy,já thuje a jehličňany pěstuji a nějak moc je nehnojím jen na zimu dostanou obklad z kravince. Vloni na jaře jsem si zasadila živý plot z tůjí.
Ráda bych se zeptala, kdy na jaře je mám poprvé pohnojit Kristalonem. Můžu již teď nebo je ještě brzy?
Mám již druhým rokem stromek kaki roubovaný,zimu přežil,ale všude čtu,že se má hnojit,ale nedočetla jsem se čím. Můžete mi někdo poradit,kdo s ním má zkušenost? Je možné použít popel z tújí k hnojení ovocných stromů a keřů? Tvarování tuji do spirály alena kozubková 18. Dobrý den, ráda bych si sestřihla thujku do tvaru spirály a nevím jak na to.
Základem hnojení jsou samozřejmě hnojiva organická jako vůbec u všech druhů rostlin – z nich pak především chlévská mrva a kompost. Kompost lze přidávat po celý rok, chlévská mrva je ale v případě okrasných dřevin trochu problematická. Proto je u nich lepší jarní aplikace koňského a ovčího hnoje smísených s kompostem, případně přímé vpravení hnoje králičího.
Počas horúcich dní nezabúdajte na zavlažovanie tují a drevín. Kvapôčková závlaha by mala ísť min. Ostatné dreviny odporúčame vysádzať na jar prípadne na jeseň.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.