čtvrtek 2. března 2017

Nádoby na pěstování bylinek

Pěstování bylinek na balkóně a na terase. Nádoby na pěstování rostlin. Květináče pro pěstování bylinek. Přejetím myši po mapě, rychle získejte telefon nebo adresu nejbližšího Informačního centra ENVIC.


Klikněte na IC pro detail. Specializuje se na pěstování, sběr a využití bylinek a radí dalším lidem, jak je mohou pěstovat na zahradě, balkóně nebo v bytě.

Dělí se o zkušenosti jak využít i jejich léčivou sílu k upevnění zdraví. Nemáte-li zahrádku a chcete je pěstovat v truhlících na balkoně, máte šanci i na omezeném prostoru – sesadíte do truhlíku více druhů. Kovové, nejčastěji pozinkované, nádoby jsou sice efektní na pohle ale praktické pro umístění ven také moc nejsou. Ideální doba předpěstování bylinek je právě únor, ale kldně můžete až do konce března vysévat semínka bylinek do sadbovačů či květináčků.


Jak pěstovat bylinky - spíše. Už víte, v čem budete letos na balkoně pěstovat zeleninu a bylinky? Nabízíme Vám pár užitečných tipů.


Není nad čerstvé bylinky na dosah ruky, navíc jsou pastvou pro oko a jejich vůně pohlazením na duši. Bylinky můžete pěstovat v tvarově pestrých květináčích.

A je také praktická – nezabere. Například kuchyňské lince bude slušet vyšší nádoba. K dostání jsou také speciální nádoby , které se dají přidělat na okapy nebo na zábradlí.


Na balkoně se sice nemůžete tak rozvášnit jako na půlhektarové zahradě a množství rostlinek budete muset výrazně omezit, ale toto pěstování má také řadu výhod. V naší nabidce najdete šikovné pomůcky pro pěstování rostlin a bylinek. Nahrazuje tradiční foliovník. Protože nádoby na pěstování rostlin stojí na zemi a jsou docela velké, splňují ten samý účel jako malý vyvýšený záhon. První způsob má tu výhodu, že bylinky jsou většinou pokryvné rostliny, a není třeba je tedy okopávat.


Pokud se vám to loni nedařilo podle vašich představ, projděte si naše rady a možná přijdete na to, čemu se musíte napříště vyhnout. Jak na pěstování zeleniny, ovoce a bylinek v truhlících? Bydlíte v bytě a nemáte to štěstí, abyste si na zahrádce vypěstovali vlastní zeleninu, ovoce či bylinky?


Pro pěstování bylinek jsou určeny květináče na bylinky. Některé květináče jsou vybaveny speciálními nůžkami pro snadné stříhání bylinek. V nabídce máme květináče na zahradu, balkón, ale i do kuchyně, kde je budete mít vždy při ruce. Teď je ten správný čas zkontrolovat, jestli nám nic důležitého nechybí. Výrobců, a tím pádem i výrobků pro pěstování rostlin se samozavlažovánímje na našem trhu poměrně velký výběr.


Zde je pár ra jak se v nich orientovat - bohužel ne všechny totiž splňují naše požadavky a ne všechny fungují správně. Jak se Souprava pro pěstování bylinek SENSE používá? Substrát nasypte do květináče a všechna semínka ze sáčku vysejte na povrch substrátu.

Na slunném místě je vhodné pro pěstování zeleniny a bylinek zvolit plastové a především nádoby světlé barvy, kdy tak nehrozí riziko přehřívání substrátu a tím i poškození kořenového systému. Výhodou plastových nádob je i to, že déle udržují vlhkost v půdě. Podstatné je, aby přebytečná voda mohla odtéci z dolní části nádoby a nemohlo dojít k. Zásady pěstování bylinek za oknem v bytě 7. Ale pár základních rad je potřeba mít na paměti. Proto si v tomto článku můžete přečíst výběr toho nejdůležitějšího, co by vás mělo dovést k voňavé sklizni.


Chce to ale dodržet některé postupy. Určitě jedním z nejdůležitějších je správné vysetí semínek. A podmínek je jen několik: mobilní nádoby (jakékoli květináče či truhlíky) dostatek denního světla ( nádoby s bylinkami umisťujeme nejlépe na vnitřní okenní parapety), pravidelná a přiměřená zálivka, případně pěstební lampa či výbojka vhodná pro kvetoucí rostliny a pro osvětlení zimních zahrad. Zatímco rajčata vyžadují k pěstování větší nádoby , bylinkám postačí bedýnky na stěně. I na malém záhonku můžete vysadit více druhů, a mít tak bylinkovou zahrádku třeba jen metr čtvereční velkou.


A pokud žijete v bytě bez zahrady, zkuste bylinkami osázet truhlík.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky