Pokud se pustíte do pěstování bylinek , určitě vás tento koníček už neopustí. Už jen samotná výsadba a sklizeň představují úžasnou aromaterapii, na. Jestli chcete mít na zahradě všestrannou bylinku, stěží najdete lepší, než je právě smil italský. Posuďte sami, co všechno vám tato kytička přinese.
Na pěstování je nenáročná, vytváří keříčkovitý tvar.
Najdeme mezi nimi jednoleté ale i vytrvalé druhy. Není to ale jen jediná možnost, jak bylinky v zahradě umístit. Další možností je přidat bylinky do zeleninové zahrady a pěstovat je spolu se zeleninou na záhonech.
Pěknou variantou je i nasázení bylinek do nádob a rozmístění nádob po zahradě nebo terase. A díky tomu, že ho budete mít na zahradě , pro něj nebudete mít nikdy daleko! Bylinky můžete ale pěstovat i na vyvýšených záhonech.
Uvítá pravidelnou závlahu, ale nijak na ní nelpí.
Zemina pro doma pěstované bylinky by měla být dobře propustná a bohatší na živiny, než při pěstování na záhonech. Pěstování bylinek doma za kuchyňským oknem, na balkoně nebo na zahradě není složité. Letničky vydrží na zahradě pouze jednu vegetační sezonu a musíme je každým rokem obměňovat. Některé z nich (bazalky, kopr či kerblík) jsou pro své aroma nezastupitelné.
Vybírejte ze spousty odrůd ty, které odpovídají zamýšlenému způsobu pěstování bylinek. Video pěstování bylinek na balkoně vám přináší bližší informace o tom, jak pěstovat bylinky v nádobách doma nebo na balkoně, okrajově na zahradě. Pokud je na vaší zahradě právě taková, bez rytí to nepůjde. Kdo se do něj nepustil na podzim, na jaře mu neuteče.
Záhonky je potřeba pořádně „načechrat“ rýčem. Tak se nejen zlehčí, ale navíc se ještě dostane kyslík i do spodních vrstev. Před setím je potřeba půdu srovnat hráběmi. Přitom se také můžete dobře zbavit plevelů, které je potřeba ničit celou sezonu.
Přidat můžete také dávku uzrálého kompostu. Tradiční i originální bylinky se hojně pěstují nejen na zahradě , ale i na vašem balkóně. Už se nemůžete dočkat, až se vrhnete na pěstování bylinek ? Ideální řešení pro pěstování rostlinek na malém prostoru.
Je jen na vás, zda ho postavíte na zem nebo zavěsíte na řetízek o max. Pěstování v nádobách je další možností, jak si zajistit zdravou sklizeň léčivých rostlin pro různé příležitosti. V květináči nebo truhlíku na okně si tak snadno vypěstujete kvalitní koření, ale i bylinky do přírodní kosmetiky nebo do bylinkových čajů.
Tento způsob pěstování má ovšem svá specifika, která si společně představíme. Proto si v tomto článku můžete přečíst výběr toho nejdůležitějšího, co by vás mělo dovést k voňavé sklizni. Ale pár základních rad je potřeba mít na paměti. I na malém záhonku můžete vysadit více druhů, a mít tak bylinkovou zahrádku třeba jen metr čtvereční velkou. A pokud žijete v bytě bez zahrady, zkuste bylinkami osázet truhlík.
Věřím, že pěstování zeleniny posiluje tělo i ducha a otevírá naše srdce. Skrze půdu a práci na čerstvém vzduchu se stáváme lepšími lidmi.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.