Venkovní pěstování si můžeme dovolit jen v nejteplejších oblastech země. Ve středních a vyšších polohách vypěstujeme melouny pouze ve skleníku. Na jihu Moravy se pěstování této sladké zeleniny v posledních letech poměrně rozšířilo, jeho technologii se však zahrádkáři věnují málo a úroda ještě nebývá veliká. Pak můžete vkládat své články o pěstování melounů, fotografie, videa, recepty a vše ostatní, co se nějak týká vodních melounů.
V diskusi se můžete poradit se zkušenějšími pěstiteli nebo můžete naopak Vy poradit uživatelům méně zkušeným.
Má tedy vyšší nároky na teplo, na kolísání teplot ve dne a ochlazení v noci, na déle trvající deště a špatné povětrnostní podmínky. Pro pěstování jsou vhodné humózní půdy dostatečně zásobené živinami. Když meloun kvete, zalévejte ho méně. Melouny je tak třeba pěstovat na již.
Potom co květy vykvetou, zalévejte pokud je sucho přibližně dny. Nicméně nepřelévejte je, protože melouny požadují jen málo vody. Plody jsou kulovité případně u některých odrůd protáhlé.
Chuť svěží neparně nasládlá a lehké aroma.
Teploty při klíčení semena melounu obvykle nesmí klesnout pod 15°C. Nejčastěji pěstujeme dva druhy melounů - meloun vodní a meloun cukrový. Zralý meloun se pozná podle kroutící se stopky a dunivého zvuku při jemném poklepu Další práce během vegetace Pokud jsme pod melouny nepoužili černou netkanou textilii, měli bychom občas melouny vyplet, okopat a prokypřit. Pokud jste ještě pěstování melounů nikdy nezkoušeli, pokusím se s vámi podělit o pár ra jak na to. Téměř všichni považují vodní meloun za osvěžující letní ovoce.
Ale víte, že meloun je tykvovitá plodová zelenina? Krátký návod jak pěstovat melouny. Popis rostliny a základní části. A nakonec několik vhodných doporučení a tipů. Jak vodní , tak i cukrový meloun , je náročný na teplo, nemá rád kolísání teplot, dlouhé vydatné srážky, ani silný vítr.
Prachová plíseň může být pro vodní melouny problém. Mějte na paměti, že mandelinky přenášejí bakterie, které způsobují uvadání, takže to mějte pod kontrolou. Optimálně vyvinutá sazenice melounu má 3-pravé listy a pevný, dobře prokořeněný kořenový bal s bílými (nezahnědlými) kořenovými špičkami. Ne nadarmo se tomuto ovoci říká meloun vodní. I proto sám potřebuje maximální přísun vody, hlavně potom od období začátku července, kdy se začnou tvořit plody.
Intenzita zalévání by měla být alespoň v rozmezí – zalití během týdne.
V období velmi suchých a teplých dní je možné ještě přidat. Je to u nás nejvíce pěstovaný meloun. Vyžaduje více tepla, než meloun cukrový.
Dnes je jejich pěstování rozšířeno na všech místech s příznivými klimatickými podmínkami. Předpěstované sazenice vysazujeme koncem května nebo začátkem června. Neděláme kolem rostliny misky, aby mohla voda volně odtékat a nedocházelo k zahnívání kořenových krčků. Vodní meloun V dužnině jsou rovnoměrně rozmístěna tmavá semena. Nejznámější je meloun vodní , jehož dužina má jasně červenou barvu, čímž se liší od melounů cukrových.
Má vysoký obsah vody, proto je podíl cukru, vitamínů a minerálních látek velmi malý.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.