pondělí 13. června 2016

Semena ačokča

Ve středoevropských klimatických podmínkách ačokču předpěstujeme ve fóliovníku nebo na okenním parapetu podobně jako okurky nebo papriky. AČOKČA - V Evropě ne tolik známá zelenina, která je vzhledem podobná paprice a chutí okurce. K jejímu růstu je potřeba vysoká opora, ačokča může dorůstat až do metrů.


Je to jedna ze “ ztracených plodin Inků “. Je obzvlášť vhodná pro permakulturní zahradu a pěstování bez chemie.

Jedná se o jednoletou rostlinu, známou také pod názvem divoká okurka, jejíž stonek dorůstá délky až m. Rostlina je vhodná pro polní pěstování. S předpěstováním semen začínáme v dubnu. První plody můžeme očekávat do dvou měsíců od vyklíčení semena.


Zaštipováním můžeme zvětšit výnosnost. U starších plodů odstraňujeme semena. Obsahuje spoustu minerálů a vitamínů. Listy mají protizánětlivý účinek.

Výhodou větších plodů je, že se v nich tvrdá semena tvoří později, takže je lze sklízet, konzumovat a fermentovat po delší období. Nezralé plody jsou pěkně tvrdé, takže si při zpracování lépe uchovají křupavost. Plody, ze kterých nejprve odstraníme semena , jsou chutné čerstvé, můžem eje zavařovatm nakládat do kyselého nálevu.


Za pár týdnů se rozjedou a jejich bujný růst, kvetení a nasazování plodů zastaví při dobré péči až první podzimní mrazíky. Nároky na pěstování jsou podobné jako u okurek či dýní. Vyžaduje dobře vyhnojenou půdu, prosluněné stanoviště a dostatek vláhy. Za sucha může zcela přestat plodit.


Vegetační doba ačokči je – 1dnů. Prodejem semen včetně široké nabídky semen paprik a semen rajčat Prodejem semen včetně široké nabídky semen paprik a semen rajčat Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Kaywa alebo ačokča je bylinná réva pestovaná pre jedlé zrelé ovocie, ktoré sa používa predovšetkým ako zelenina.


Tuto zeleninu pěstovali už staří Inkové v století. Semena liánovité rostliny s lahodnými plody s chutí papriky a okurky zároveň. Znižuje hladinu cholesterolu v krvi, má protizápalové účinky a tiež sa využivá v surovom stave pri liečbe cukrovky.


Okurko-paprika, Cyclanthera pedta. Ačokča alebo paprikouhorka. Plody obsahujú pre náš organizmus dôležité látky ako betakarotén, horčiny, vitamíny C, Ba B2.

Konzumácia čerstvých plodov napomáha metabolizmu cukrov a zlepšuje psychickú pohodu. Neu: Stellenangebote Aok. Kaywa je známa iba z kultivácie a jej plody hojnej veľkosti naznačujú, že sa jedná o plne domestikované plodiny. Jej použitie siaha mnoho storočí dozadu. Ano, ačokča je považována za diuretikum.


Rovněž se udává, že zamezuje vstřebávání sodíku a draslíku zpět do těla. Bujně rostoucí tropickou liánu můžeme v našich podmínkách pěstovat ve skleníku, folníku i na pergole venku. Mezi zeleninami je u nás ačokča stále vedena v kategorii kuriozit.


I proto bývají její semena někdy. Nabízím semínka ačokči (indiánské okurky). Prodáváme široký sortiment semen zeleniny, trvalek i letniček. Také dodáváme semena bylinek a léčivých rostlin.


Máme pro vás ty nejpříznivější ceny. Pochází z Jižní Ameriky. Pěstuje se pro své nezralé plody a listy, které se používají jako zelenina.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky