pátek 16. října 2015

Jak pěstovat banánovník

Banánovník je velmi zajímavá exotická rostlina. Jedná se o druhy s nízkým vzrůstem. I když je to z vývojového hlediska bylina, není náhodou, že je banánovník často považován za strom. Raději se proto před nákupem poraďte v zahradnictví a vyberte si vhodnou odrůdu i podle předpokládané výšky.


Odrůda pro pěstování doma. Ačkoli banánovník připomíná strom, je ve skutečnosti obří bylinou.

Sladké banány jsou milovaným ovocem, plody některých odrůd se používají i jako zelenina. Malé kultivary můžete pěstovat i doma v pokoji. Rod banánovníku (lat. název musa) má velké množství druhů. Obohatit zahradu banánovníkem není utopie. Jiné jsou ideální do velkých květináčů, nebo na jednu sezónu.


Některé dokonce přežijí mírné zimy. Přestože je banánovník exotická rostlina, můžete jej vypěstovat nejen ve skleníku, ale i doma. Stačí pohlídat, aby měl stále vhodné podmínky.

Pravda, jedná se o kytičku náročnější na místo, zato však kytičku, která svým vzhledem krásně dekoruje interiér. Rady, jak banánovník v domácích podmínkách pěstovat, vám poskytnou následující řádky. Do bytu se hodí zakrslé odrůdy, které dorůstají nejvýše dvoumetrové výšky. Jak pěstovat hyacint: Voňavé květy vám zpříjemní jaro i zimu.


Omamná vůně, atraktivním květenství, široká škála nádherných barev. Není divu, že právě hyacinty patří k nejoblíbenějším jarním květinám. Radost vám navíc mohou dělat jak v interiéru, tak i na zahradě.


Pokud je však budete správně pěstovat a věnujete jim náležitou péči. Pěstování banánovníku je překvapivě snadné. U nás se většinou pěstuje druh cavendish a jeho zakrslá forma nana. Miluje stín, hodí se i do bytu.


Pokud jste měli to štěstí a mohli na dovolené v některé pro nás exotické zemi ochutnat čerstvě sklizený banán, pak budete mít problém s těmi, které. Banány jsou jednou z nejrozšířenějších tropických plodin. Původně pochází patrně z tropických a subtropických oblastí jihovýchodní a jižní Asie.


Jako pokojové rostliny se ale pěstují jen druhy dorůstající do výšky maximálně dvou metrů. Vypadá proto podobně jako palma. Každý měsíc (i častěji) ho přihnojujte.

Pokud chcete banánovník pěstovat jako pokojovou rostlinu, doporučujeme vám zakoupit některý z menších kultivarů, který je na pěstování v bytě přímo určený. Takový banánovník dosahuje maximální výšky metru. Bez těchto podmínek se mu dařit nebude a nebude samozřejmě ani plodit.


Návody zpravidla neuvádějí nutnost omezení přihnojování v zimě. Vhodné místo pro banánovník. Aby se přešlo této nelichotivé situaci, nestačí pouhé zalévání a hnojení, musíme kávovník jednou do roka přesadit. Daří se jim v obyčejné zahradní půdě, která je dobře odvodněná a bohatá na živiny.


Láďa Hruška navštíví paní Ivanu Pivodovou, která pěstuje doma banánovník. Ta divákům poradí, jak rostlinu pěstovat , aby mohli sklízet banány. Vyžadují pravidelné hnojení krát za týden až dní, stačí však běžné hnojivo pro pokojové rostliny.


Jak doma pěstovat banánovník Pokud jste si až dosud mysleli, že banánovník je strom, respektive palma, tak vás asi zklameme. Užijte si tu krásu dlouhých a širokých listů, které svým vzhledem pohladí po duši. Neváhejte a zakupte si je ještě dnes.


Konzumovat se dají i listy, které se skvěle hodí do salátů.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky