úterý 10. dubna 2018

Čilimník řezenský

Chamaecytisus ratisbonensis), někdy též nazývaný čilimníček řezenský, je drobný poléhavý keřík z čeledi bobovitých, původní druh české květeny. Ohrožení a ochrana: Čilimník řezenský je u nás z hlediska ohrožení zařazen k vzácnějším druhům vyžadujícím další pozornost. Prokopské a Dalejské údolí vyskytuje, je řazen ke vzácnějším.


Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Nemá žádné zvláštní nároky na půdní podmínky, ale dává přednost teplým polohám od nížin až do výšky asi 800m. Vyskytuje se ve střední Evropě, na východ až po Kavkaz, v Německu je rozšířený pouze na východě, u nás v okolí Prahy, Doks, Jindřichova Hradce, v Polabí, Českém ráji a na Moravě kromě severní části. Třída : Dvouděložné – Magnoliopsida Čeleď : Bobovité.


Cytisus, Chamaecytisus) je český název pro někdejší široký rod rostlin, v současné systematice však spíše taxonomicky obtížný konglomerát rodů a druhů patřících do čeledi bobovité (Fabaceae). Výskyt v ČR : od nížin do podhůří, roztroušeně v teplejších územích, chybí v záp. Prostředí : světlá a suchá travnatá místa, lesní lemy a světliny, křovinaté stráně.


Větve poléhavé i přímé, chlupaté, loňské bývají zdřevnatělé.

Listy vyrůstají po 2- na nejmladších větvičkách jednotlivé, jsou řapíkaté, trojčetné, hustě chlupaté. Lístky eliptické nebo až podlouhlé. Větve jsou poléhavé nebo vzpřímené nebo metlovité, v mládí přitiskle ochlupené. Listy jsou 3četné, řapíky ochlupené a dlouhé cm.


Kvete oboupohlavními žlutými dvoucentimetrovými květy ve skupinách 1–(i 6) kusů v období od dubna do června. Mapovanie výskytu na Slovensku. Cytisus ratisbonensis Schaeffer, Tubocytisus biflorus (L´Hérit) Fourr. CHAMAECYTISUS RATISBONENSIS (Schaeffer) Rothm. Jsou to však jen jména - skutečné areály rozšíření těchto rostlin jsou samozřejmě podstatně větší a např.


Pro Pálavu je tohle „mísení kultur“ typické a má lví podíl na jejím druhovém bohatství. Pampeliška lékařská (smetanka lékařská), její kořen se nejčastěji používá ve formě odvaru. Die Fotos in einem Diskussionsforum auf Garten.


Beim Einfügen von Bildern in die Debatte, beachten Sie bitte Urheberrecht, werden Sie als Autor des. Hier sind die Bilder aus den artikel auf Garten-de. Bitte, für jede Nutzung ist eine schriftliche Erlaubnis vom Rechteinhaber.

Welcome to the Nikon - The world through my eyes Group Pool. Please share, comment and promote. Thanks for your contribution. Best regards, Babelphotography. V létě najdete na Kamenném vrchu.


U potoka Vrbovce Přírodní památka Pekárna leží jižně od sídliště Bystrc II. Jedná se o lesní porost na příčném hřbítku, navzájem oddělený roklemi. V Česku k hojnějším patří např.


V travinobylinných ladech s roztroušenými ovocnými stromy (třešeň, višeň, švestka) rostou vzácnější teplomilné druhy – čilimník řezenský , devaterník velkokvětý tmavý, pochybek prodloužený, křivatec rolní, modřenec chocholatý, mařinka psí, máčka ladní, hvozdík kartouzek, řepík lékařský, divizna jižní rakouská aj. V Kolbábkově zmole při j. Subxerotermní travinobylinná lada, v nichž ze vzácnějších druhů rostou penízek prorostlý, pipla osmahlá, ožanka kalamandra, vikev tenkolistá, čilimník řezenský , máčka ladní, řepík lékařský aj. Na kamenicích z permských pískovců při okraji mohutné exempláře hlohu. Lembotropis nigricans cytnig 13. Berberis vulgaris dřš 14.


Crataegus x calycina hlk 15. Základní údaje: Přírodní památka Drážov představuje ostrůvek teplomilné vegetace na výslunné travnaté a křovinaté stráni s jihozápadní expozicí.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky