úterý 7. března 2017

Kustovnice čínská účinky

Tento keř - kustovnice čínská - roste v mnoha oblastech světa, ale nejlépe se mu daří právě v úrodných čínských podhůřích. V posledních letech plody goji získaly světovou popularitu pro své mimořádné výživné vlastnosti a účinky. Goji je plodem dvou blízce příbuzných rostlin kustovnice čínské a kustovnice cizí. Plody obou mají stejnou červenou barvu i potencionální účinky. Kustovnice čínská má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém.


Pokud toužíte po dlouhověkosti, vitalitě a zdroji energie, jsou pro Vás plody Goji Berry tím pravým.

Pozitivní účinky Goji Berry zaznamenají také diabetici, lidé trpící závratí, bolestí v kříží či ženy s potížemi při menopauze. Léčivé účinky kustovnice čínské jsou přímo zázračné. V tradiční čínské medicíně je kustovnice čínská považovaná za nenahraditelný doplněk stravy. Jedná se o silný antioxidant, který zabraňuje předčasnému stárnutí a podporuje celou škálu zdravých procesů v organismu. Léčivé látky obsahují všechny části této rostliny: plody, kůra, listí i kořeny.


Goji Kustovnici čínské se věnuje celá řada odborných studií. Díky nim mnoho odborníků na výživu tvrdí, že bobule Goji jsou najzdravějším. Goji Každý z nás má někoho v rodině nebo se sám potýká více či méně s různými civilizačními chorobami.


Příznivě harmonizuje činnost jater a ledvin, a s tím je spojeno mnoho blahodárných účinků.

Jde doslova a do písmene o vitamínovou bombu, jejíž složení mě velmi příjemně překvapilo. Sytě červená barva plodů goji je způsobena obsahem látek zvaných karotenoidy, přičemž ze všech druhů ovoce je jich nejvíce právě zde. Co kustovnice čínská obsahuje?


Je třeba přiznat, že přesné účinky kustovnice čínské ještě nejsou potvrzené vědeckými studiemi. Nyní si představme okruhy, kterými se jednotlivé práce zabývaly a kde byly pozitivní dopady prokázány. Vyhovuje jí teplejší, slunná poloha a lehčí písčitojílovitá půda.


Dorůstá výšky až metru, její větve se rozklánějí do šířky. Ty jsou, zvlášť po usušení, podobné naším šípkům. Mnoho lidí si jí spojuje především s dlouhověkostí. Podle studií kustovnice čínská chrání zrak, proti nádorové účinky , snižuje hladinu tzv.


LDL a zpomaluje proces stárnutí a tak je právem nazývána Elixírem mládí , superpotravinou 21. Goji obsahuje velké množství karotenoidů (hlavně zeaxantin a lutein) a užitečné metabolity (betain, β-sitosterol, kumarinu), ty lze. Proto se stala velice oblíbenou potravinou vyznavačů zdravého stravování. Dnes je čím dál oblíbenější superpotravinou.


Její nutriční hodnoty slibují nespočet léčivých účinků a příznivé působení na lidský organismus. Půda by měla být bohatá na živiny. Ideální na výsadbu je březen až květen, popřípadě září až listopad.


Seženete-li semena, pak máte vyhráno.

Chce to však trpělivost, protože první úrodu sklidíte nejdřív třetím rokem. Potřebuje dostatek prostoru, velmi ráda roste do výšky. Kromě toho posiluje imunitu organismu, zlepšuje krvetvorbu a také pomáhá snižovat krevní tlak. Můžete je nalézt v sušeném nebo čerstvém stavu – řeč je o semínkách goji, blahodárném ovoci, které vám nesmí v zásobách chybět. Rostliny vysazujeme na vzdálenost asi m nejlépe na jaře.


Okolí můžeme mulčovat štěpkou nebo kůrou. Pravidelné prořezávání keříků děláme vždy na jaře před rašením. Již nějakou dobu jsou známy její blahodárné účinky na lidský organismus. Je také známá pod názvem goji, nebo také lyceum finese. Již podle názvu se dá odvodit, odkud rostlina pochází.


Výrazně posiluje obranyschopnost a imunitu organismu.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky