Je poměrně nenáročný, ovšem vyžaduje nevápenité půdy. Mladé rostliny obvykle nakoupíme kvetoucí v zahradnictvích zaměřených na pěstování skalniček nebo na výstavách alpínek. Podobné články: Jaterník Hepatica Péče a pěstování Jaterníku Jaterník je stálezelená trvalka, květem podobná sasance. Kvete modře od března do dubna.
Pokud je nebudeme sázet do skalky, ale pěstebních nádob, bude dobré, když v nich uděláme dobrou drenáž, aby rostliny neohrozilo přemokření.
Tato jarní kráska ozdobí skutečně každou skalku. Dokáže být totiž atraktivní i po odkvětu. Už brzy zjara z chladné země vyrůstají na – cm.
Hlavního města Prahy unikátní tištěnou mapu pražských památných. Brzy zjara se chodím dívat na první koniklec nedaleko. Rozkvétá zřejmě tak časně proto, že je majitelkou zasazen na jižně orientované suché zídce , na místě s přímým sluncem od časného rána až do pozdního večera.
Má okvětních lístků, které jsou fialové barvy.
Střed květu je plný zlatožlutých tyčinek. Pomocí těchto tyčinek (semen) se rostlina rozmnožuje a to větrem. Koniklec se vyznačuje kvetením od. Hořec miluje teplo a světlo, a proto jej dejte tam, kde má dostatek plného slunce.
Snese i mírné přistínění. Je velmi citlivý na poškození kořenů. Pulsatilla vulgaris - koniklec obecný Nafialovělé stříbřitě chlupaté květy koniklece obecného z něj dělají jednu z nejžádanějších zahradních rostlin. V zahradách je populární i bíle kvetoucí Pulsatilla vulgaris ‘Alba’.
Listy se objevují současně s květy. Pulsatilla Trvalka, skalnička Sazenice zakořeněné v nádobě z výsevu Popis: Atraktivní vytrvalá rostlina nižšího vzrůstu tvořící přízemní růžici listů, kvete bílými, růžovými nebo fialovými kališními úbo. Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a. Vysazujeme na skalky, záhony nebo do přírodních částí zahrady do trávníků. Pro svou estetickou hodnotu se koniklec velkokvětý často pěstuje jako skalnička.
Protože se jedná o silně ohrožený druh, nevyrýváme a nepřesazujeme jej z volné přírody do skalek! Na zahradě můžeme pěstovat pestré křížence i botanické druhy půvabných konikleců. Vyséváme na zimní či jarní období.
Semínka lehce zasypeme substrátem, nesmíme zasadit příliš hluboko. Oblíbená, otužilá, dlouhověká a vděčná skalnička, různé barvy. Prospívá na slunečném stanovišti v propustné hlinito-písčité zemině.
Mrazuvzdornost do -28°C. Vytváří silné trsy, které vytrvají na vhodném stanovišti po mnoho roků a každé jaro nás potěší desítkami květů. Lze ji vysazovat do skalek, záhonů, kamenných koryt a jiných nádob. Především v době vysokých letních teplot je důležité pravidelnou přiměřenou zálivkou udržet substrát s konstantní vlhkostí, tedy nepřeschlý, ale ani nepřemokřený.
Při chladnějším počasí snese i sušší stanoviště a méně zálivky. Nemají rády porušení kořenů, proto je dobré ze zvoleného stanoviště již nepřesazovat. Jsem začínající nezkušený zahrádkář. Letos na jaře jsem koupila a mezi kameny zasadila koniklec.
Krásně kvetl, dělal mi radost.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.