pondělí 19. října 2015

Domácí postřik na mšice

Pokud je vaše domácnost aspoň zčásti kuřácká, nevyhazujte cigaretové nedopalky do koše. Vyrobte si jednoduchý postřik tak, že ve vodě vyvaříte vajgly. Některé fungují lépe, jiné méně.


Záleží na tom, jak dobře si postřik namícháte a jak moc jsou rostliny mšicemi napadené. Důležité je postřiky aplikovat pravidelně, nejlépe jednou týdně, protože mšice se velmi rychle množí. Na louce najdeme rostlinu řeřišnici luční, které se lidově říká slepička.

Kytici, kterou natrháme, trochu posekáme a necháme vylouhovat v pěti listrech vody na slunci celý den a noc. Postřik z kopřiv je jedním z nejúčinnějších. Ráno nezředěným nálevem potíráme štětcem shluky mšic krvavých, vyskytujících se převážně na jabloních. Na výrobu postřiku jich budete potřebovat asi půl šálku. Papričky jen rozmixujete v půllitru vody a můžete začít stříkat.


Při práci s tímto postřikem si však dávejte pozor, abyste se jím neumazali – kontakt takto silného roztoku s kůži či očima by mohl být velice nepříjemný. Nejdřív se jich objeví pár, kterých si možná ani nevšimneme a najednou máme obsypané všechny květinky, které nejenže vypadají ošklivě, ale navíc velmi rychle začínají chřadnout. Jak vyrobit postřik na mšice bez chemie – snadné způsoby Chemické postřiky na mšice jsou drahé a neprospívají zdraví, ani životnímu prostředí.


Možností, jak vyrobit postřik na mšice bez chemie, je celá řada.

Mšice se na vaši zahrádku vkradou velmi pozvolna. Nejprve se jich na listech či květech objeví pár, ale za chvilku jsou rostliny mšicemi doslova obalené. Máte dvě možnosti, jak se jich zbavit.


Buď si v obchodě koupíte speciální chemický přípravek, nebo si hubící koktejl vyrobíte doma. Nejjednodušší domácí postřik na mšice pak vyrobíte z obyčejného jaru. Kvůli jaru jako hlavní složce vhodný spíše jen na mšice na pokojových květinách.


Domácí recepty na mšice Budete-li chtít, můžete vyzkoušet i postřiky domácí výroby. Pro okrasné květiny a byliny je vhodný roztok z tekutého mýdla a jaru. Když mšice na rostlinách objevíme, je dobré co nejrychleji zakročit, dokážou totiž během poměrně krátké doby napáchat na květinách, keřích i stromech velké škody. Poradíme vám, jak na mšice bez chemie.


Domácí postřik proti mšicím vyrobíte poměrně snadno, mnohdy přitom funguje stejně dobře jako komerční přípravky proti mšicím. Výluh s kopřiv na mšice je dekádami osvědčený, má sice nevýhodu, že celkem zapáchá, ale výroba je jednoduchá. Vy si pak se mšicemi poradíte pohodlně a bez emocí.


Mšice napadají od ovocných dřevin, přes zeleninu až po okrasné rostliny. Použijte domácí postřik. Jak na mšice , abychom ochránili rostliny na zahradě? Recepty na domácí postřiky na mšice.


Mám každý rok růže a kopretiny doslova obalené mšicemi. Někdo mi radil vysadit okolo levandule, ale to není účinné, mšice neodežene.

Ocet, olej, saponát: skvělý domácí přípravek proti škůdcům u kytek. Ať už se jedná o svilušky, molice, mšice , třásněnky nebo červce, vše je to. Na zahradě nebo na louce si natrháme cca kg kopřiv. Lze použít i kopřivy sušené, účinek bude stejný. Necháme louhovat v kyblíku alespoň hodin, a to v cca litrech vody.


Dobrý den, chci se poradit, na jaře jsem zasadila asi metrových jabloňí, lezou po nich mravenci a je tam mšice , poradíte mi nějaký dobrý postřik , moc se.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky