pátek 15. června 2018

Mšice na mátě

Bylinky na balkóně - mšice na mátě. Ahoj holky, chtěla bych poprosit o radu ty z vás, co mají zkušenosti s pěstováním bylinek i jiných rostlin. Udělali jsme si na balkóně v paneláku malou „bylinkovou zahrádku“.


Nestává se mi, že by se kobercovka přilepila přímo na rostlinku, zatímco mšice se přilepí hned. Takto se snadno dostanu i tam, kam bych to rukou nezvládla.

Z kobercové pásky jsem udělala i ohrádku kolem. Kopřivy začnou hnít a kvasit. Pozor, výsledný produkt výrazně zapáchá. Aplikujeme dle plochy zalíváním, nebo postřikem z rozprašovače.


Ahoj, prosím Vás pěstuji teď doma v pokoji mátu peprnou na léto. Rostlina je dlouhá asi 30cm a okolo se pohybuje velké množství mušek, které mi pak. Co proti nim abych mátě nějak neublížil a mohl ji konzumovat ? Detail otázky na Odpovědi.

Pirimor je specialistou na mšice. Ninja je určen na mšice i molice, na zeleninu i okrasné rostliny. Nepostradatelným pomocníkem na zahradě jsou lepové desky, které jsou pokryty nevysychavým lepidlem. Ty vám nejen určí identifikaci škůdce, ale jsou i prevencí a ochranou.


Na mšice mám vyzkoušený výluh z kopřiv - kopřivy naházím do kýble a zaleju vodou, po hodinách je možno stříkat. Vyzkoušeno na růžích, malinách a rybízu. Co se nespotřebuje na postřik, nechat ještě několik dní a je z toho vynikající hnojivo. Dá se použít i na pokojové květiny (naředěné s vodou). Jak na mšice bez chemie.


Nejdůležitější jsou preventivní opatření: Objevíte-li tedy napadenou rostlinu, nejlépe ji odstraňte ze zahrady dříve, než se mšice rozšíří všude. Na zahradě je důležité také pravidelně udržovat pořádek, pravidelně vytrhávat plevely, na kterých se mohou mšice také množit. Na mšice je nutné reagovat urychleně, protože mohou na rostliny přenést různé choroby.


Bojovat s nimi můžete několika způsoby. Chemické postřiky jsou poměrně agresivní a zaručí účinek. Auf findest du großartige Videos und erstklassige Musik.


Außerdem kannst du eigene Inhalte hochladen und mit Freunden oder mit der ganzen Welt teilen. Krátké video dokumentuje slivoň napadenou mšicemi.

Podívejte se na jejich rady a přidejte do diskuze. Zahrádku lze před škůdci ochránit i bez chemie. Máta od návštěvy zeleninových záhonů odrazuje dřepčíky a běláska.


Postupně užírá listy máty. Dále zde naleznete další zajímavá související témata. Na této stránce naleznete veškeré odpovědi na dotaz na téma: Mám na mátě mšice. Pokud se mšice přece jen na rostlinách, keřích či stromech zabydlely, můžete využít různé postřiky.


V obchodech jsou samozřejmě k mání ty chemické, jsou účinné, ale zasáhnou i plody, navíc nejsou zrovna bezpečné pro děti a zvířata. V regálech vybraných prodejen najdete i bio postřiky, které jsou podstatně šetrnější. Určitě nebudeš chtít použít chemii na bylinky, já bych to také nedělala. Moje maminka letos bojuje s mšicemi na rybízu následovně, do nádobky dala listy.


Mšice – možnosti likvidace 1. Vložte do květináče žlutou desku. Aplikujte chemické postřiky (hlavně fungicidy) nebo postřiky na přírodní bázi. Vysávají šťávy z rostlin a ty postupně vadnou a hynou.


Také napadené rostliny vypadají velmi neesteticky – do vázy si takové květiny nebudeme chtít nařezat a napadená zelenina se nám bude ošklivit¨.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky