Medvědice pomáhá rozpouštět kamínky a písek z močových cest. Vhodná je i při dně - kdy. U nás v Česku je docela vzácný. Pěstování medvědice lékařské.
Co se týče nároků, vyhovují ji humózní půdy, a to mírně kyselé.
Její účinek je především čistící a dezinfekční , medvědice lékařská zbavuje ledviny a celé močové cesty nebezpečných usazenin a působí proti původcům infekcí. Roste v místech, kde se vyskytují medvědi, pro které je oblíbeným pokrmem, zvláště její bobule. Nálev - čaj připravíme zalitím kávové lžičky medvědice l vroucí vody, přiklopíme a necháme minut louhovat.
Užívá se maximálně – 2x denně, pro osoby se slabším žaludkem obden. Má kožovité, malé, celokrajné listy s plochým okrajem, na povrchu tmavě leskle zelené, vespodu s žilkami. Někdy se u nás pěstuje pro.
Lidově se mu říká také hrozník, kostrhounek, lesní ostružina, medvědí hrozen, medvědík, nedvědice, polárníček nebo tolokněnka.
Je známý především díky svým léčivým účinkům. Různé domorodé kultury používaly tyto plody pro tradiční způsoby léčby. Obsahuje glykosid arbutin, který má antimikrobiální účinky. Rostlina je neobvyklá tím, že díky svým organickým sloučeninám a dalším složkám poskytuje mnoho zdravotních přínosů a benefitů.
Dále pak droga obsahuje třísloviny (galotanin – ), silice, flavonoidy, kyselinu galovou a elagovou, kyselinu citronovou a mravenčí, saponiny aj. Je to rostlina horských krajů, u nás roste pouze v. Dle tradičního lidového léčitelství je medvědice lékařská především urologickým bylinkovým čajem - používá se tedy hlavně při zánětech močových cest a ledvin (k jejich dezinfekci). Stahující a protizánětlivý účinek má i na sliznici trávicího traktu.
Patří mezi nejlepší rostliny na ledvinové choroby. Silně dezinfikuje močové cesty, tím účinně pomáhá při zánětech a hnisu v moči, prospívá při písku a kamenech v močových cestách, při tuberkulóze ledvin a močení krve. Drobné květy bílé nebo růžové barvy jsou umístěny na konci větvičky. Květy jsou na krátké stopce, mají baňkovitý tvar a tvoří ne příliš bohaté hrozny.
V lidovém léčitelství se užívá jako desinficiens močových cest a antiseptikum. Nesmí se vařit, protože pak je čaj hořký a méně účinný. Používá se jako pomocný prostředek zvl.
Je zajímavé, že vodné extrakty listů medvědice vykazovaly „in vitro“ výrazné protivirové účinky proti Herpes viru simplex typu chřipkovému viru A(Mannheim 57) a viru neštovic již při koncentraci. Přesto můžete sehnat sazenice medvědice lékařské online. Ať jsou na jakémkoliv místě v republice, doveze vám je kurýr až ke dveřím.
Heřmánek Nettle Essiac čaj sítem z korozivzdorné oceli čaj míč Zobrazit další instrukce 1. Rošt čerstvého zázvoru a použití nerezové oceli čaj míč do strmého aromatických bylin v horké vodě po dobu minut. Na ledviny dále pak pozitivně působí medvědice lékařská , zlatobýl, jitrocel kopinatý, přeslička polní, srdečník obecný, libeček, brutnák, rozrazil, pýr plazivý, vlaštovičník, routa, jalovec obecný i máta peprná. Působí dezinfekčně a diureticky, pomáhá vylučovat toxiny a bakterie z ledvin a udržuje rovnováhu pH v moči. Mursalský čaj N Noni - Moruše indická. Droga patří mezi nejlepší rostlinné léky na.
Bílé květy se objevují od března do dubna. Zelené listy na zimu neopadávají před zimními měsíci. Listy mají zelenou barvu.
Přírodní medicína využívá medvědici při zánětech močových cest. Rovněž je medvědice vhodná při ledvinových kolikách. V našich lesích není tato bylina příliš často vidět, většinou roste v lokalitách, kde.
Květy se objevují podle stanoviště od března do července, jsou bílé nebo narůžovělé, uspořádané v hroznovitém květenství. Bobulovité plody jsou moučnaté, šarlatově červené, se zbytky čnělky na vrcholu. V České republice se medvědice vyskytuje vzácně a proto je zákonem chráněná.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.