Vyzkoušejte praxí ověřený tabákový výluh na mšice. Působí nejen na mšice na paprikách , ale komplexně všude. A mšice jsou pryč, letos jsou prozatím bez mšic.
Kdysi jsem taky umývala jarovou vodou každou papriku zvlášť, ale voda z hadice je OK. Pěstuji na balkoně v truhlíkách kozí rohy a pravidelně tak v půlce srpna mi je napadnou mšice a už se jich nezbavím. Zkoušel jsem kopřivy, mýdlovou vodu.
Paní Mihaliková nám napsala: Ráda se podělím se svou zkušeností s ostatními. Loni nám na mšice na paprikách pomohla hooodně očesnekovaná voda a postříkat rostlinku. Ale děsně to pak smrdí,ale mšice taky utekly.
Nejčastějšími škůdci na paprikách jsou mšice, zejména mšice řešetláková (pozor – je velmi odolná proti přípravku Pirimor). Tato skutečnost je důležitá především z hlediska výběru přípravků, protože některé z nich jsou účinné pouze proti jednomu z uvedených druhů. Boj se mšicemi nikdy nekončí. Napadají téměř všechny druhy rostlin venku i doma.
Usazují se v koloniích na spodních stranách listů. Mám je hlavně na paprikách a trochu na rajčatech.
Nejprve jsem je zkoušela vykouřit cigaretovým dýmem, pak postřik pirimorem, ale oboje celkem bez úspěchu. Nevím, jestli zkoušet další chemii, protože rajčata se už začínají barvit. Objevily se vám mšice na paprikách , rajčatech, ibišku či jiných rostlinách a zelenině? Dole pod papriky dáte na zem pomačkané noviny, které mšice zachytí.
Jak budete rozprašovačem stříkat, mšice to úplně smyje dolů. Pak můžete vodou vše zalít a papriky budou čisté. Pokud Vám ale některé informace chybí nebo nám chcete napsat vlastní názor na náš server, popř. Mšice i Jar, zachytí dole noviny. Jděte na to šetrně Pokud nesnášíte chemii stejně jako my, pak to zkuste postaru.
Chloróza neboli žloutenka na paprikách a dalších pěstovaných rostlinách (například na broskvoních, na vinné révě i na mnoha bylinách) se projevuje především, nastanou-li pro ně nepříznivé podmínky. Pravidelně vytrhávejte plevel, z něj se mšici často rozšiřují na ostatní rostliny. Původ této choroby může být r. Na mšice mám vyzkoušený výluh z kopřiv - kopřivy naházím do kýble a zaleju vodou, po hodinách je možno stříkat. Co se nespotřebuje na postřik, nechat ještě několik dní a je z toho vynikající hnojivo.
Dá se použít i na pokojové květiny (naředěné s vodou). Když mšice na rostlinách objevíme, je dobré co nejrychleji zakročit, dokážou totiž během poměrně krátké doby napáchat na květinách, keřích i stromech velké škody. Poradíme vám, jak na mšice bez chemie. Je to významný škůdce okrasných rostlin a zeleniny.
Pojďte se v největším fóru podělit o vaše zkušenosti s mšicemi, nebo si přečíst názory ostatních.
Najdete zde prostředky na hubení mšic. Insekticid na ochranu rostlin proti mšicím v hrachu, jádrovinách, peckovinách, rajčeti, paprice, okurce, zelenině brukvovité a kořenové, salátu. Přípravek: Mospilan SP. Vysoká účinost je zajištěna dobrým rozváděním postřiku po rostlině. Používejte přípravky na ochranu.
Vybíráme z obsahu: Virus se vyskytuje na více než 2druzích rostlin a je přenosný mšicemi. Odstraňujte plevel a likvidujte mšice. Dalším příznakem je mazlavý černý povlak na listech – tzv.
Na rajčatech , zvláště na spodní straně listů, jsou molice všech vývojových stadií. Abychom se jich zbavili na rajčatech , okurkách, bramborech, paprice, salátu,. Na mšice platí několik druhů mšicomarů nebo jeden druh dravého slunéčka, na svilušky dva druhy dravých roztočů. Třásněnky ničí dva druhy dravých roztočů nebo dravá klopuška a proti molicím lze použít dva druhy parazitických vosiček či dravou klopušku.
Pěstitelé paprik se snaží neustále najít nejlepší prostředky pro boj s tímto odolným hmyzem. Někdy mohou pomoci postřiky z kopřiv vykvašených v sudu. Pokojové rostliny lze postříkat mýdlovou vodou, jarovou vodou, nebo výluhem z cigaretových nedopalků.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.