pondělí 8. října 2018

Sviluška na okurkách

Zakládám nové téma, protože to nechci dávat do roubování či sklizně okurek. Dvě roubované okurky mi přečkaly mrazivý týden ve skleníku, kdy tam. Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas. Na konci – letého vývoje (podle druhu) měří – mm.


Více o způsobu jejich života a možnostech likvidace najdete v článku Drátovci škodí nejen bramborám.

This feature is not available right now. Vepřové maso na okurkách ! Vynikající chuť lehce kyselkavé omáčky Vás dostane! Jako příloha rýže a není co řešit! Překvapte okolí tímto zajímavým receptem!


Na zahradě, ve skleníku i při péči o pokojové rostliny nás pak zajímají především svilušky býložravé. Autor: Archiv ireceptar. V zahrádkách jsou nejhojnější sviluška chmelová, stromová, ovocná, angreštová a další.

Chorob a škůdců, které škodí na okurkách je celá řada. Proto se zaměříme na ty, které škodí nejčastěji a jak proti nim efektivně postupovat. Každý rok mívám ve skleníku svilušky na okurkách. Nevím jak se jich nejšetrněji a pokud možno bez chemie zbavit. Již jsme dali novou zem vydenzifikovali.


Sviluška má ráda teplo, proto je velmi častá ve sklenících či fóliovnících a tak se s ní na rozdíl od plísně okurkové můžeme setkat v mnohem časnějším období, třeba již v červnu. Sviluška (Tetranychus) je rod roztočů, kterým je obecně věnována velká pozornost pro jejich schopnost vážně poškozovat rostliny. Rod sviluška patří do čeledě sviluškovití ( Tetranychidae ), řádu sametkovci ( Prostigmata ). Sviluška chmelová napadá okurky, papriky, baklažány, jahodníky, většinu druhů květin a mnoho dalších rostlin pěstovaných ve sklenících. Dospělé svilušky jsou asi mm velcí zelenohnědí či zelenožlutí roztoči. Pohybují se pomalu a na spodní straně listů tvoří husté pavučinky a poškozují rostliny vysáváním buněk listových pletiv.


Svilušky Dalšími častými škůdci jsou svilušky, konkrétně sviluška chmelová,. Svilušky, lidově nazývané taky červení pavoučci, jsou 5–mm. Pokud máte někdo dobré zkušenosti a nápady poraďte prosím. Sviluška když saje, tak se posátí ohraničí z počátku žilnatinou, protože ona nabodává jednotlivé buňky listu.


Navíc, na rubu listu, by jste při hodně blízkém pohledu viděla takový bíloučký poprašek - právě tu svilušku. Na listech drobné světlé skvrnky. Na jejich spodní straně jemná pavučinka.

Listy nabývají bronzové zbarvení, zasychají a předčasně odumírají. Sviluška patří do rodu roztočů a je nechvalně známá tím, že umí vážně poškodit i velké množství rostlin. Tito červení pavoučci totiž škodí zelenině, ovocným stromům, jehličnanům i travinám, setkat se tak s nimi můžeme opravdu všude.


Rod svilušek zahrnuje více než 1druhů, běžný zahrádkář se však nejčastěji setká se sviluškou chmelovou, stromovou, ovocnou či angreštovou. Vám mohli dodat dravého roztoče Phytoseiulus persimilis, který je k dodání dostupný, na rozdíl od Typhlodromus pyri, (který se distribuuje až začátkem prosince). Na cuketách se objevil takový bílý povlak na listech. Otrhala jsem je, ale už se to začíná dělat i na nových.


Jestli nějaká plíseň, nebo padlí, nebo svilušky. Posílám foto a prosím odborníky o radu. Název nás však nesmí zmást - sviluška chmelová je schopna napadat velkou řádku rostlin, ze zelenin se nejčastěji vyskytuje na okurkách, paprikách, cuketách, rajčatech, fazolích atd. Prosím o radu po kolika dnech lze aplikovat další postřik přípravem OMITE W proti svilušce na okurkách ve skleníku a kolikrát lze postřik opakovat. Samotná sviluška je nazelenalé až žluté barvy se dvěma tmavými skvrnami na hřbetní straně, velikosti 4-mm.


Nacházíme ji především na spodní straně listů v okolí příznaků poškození - skupinek vpichů. Důležité je hlídat první příznaky napadení, abychom provedli včas chemický zásah a minimalizovali tak škody. Podstatné je v případě výskytu a. Sviluška chmelová na paprice Silněji napadené rostliny jsou celé pokryty jemnou pavučinkou, jejich listy hnědnou a předčasně zasychají.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky