Prevenci nepodceňujte: ve sklenících a fóliovnících důsledně větrejte, a pokud okurky budete pěstovat na záhoně, vybírejte pro ně místo plně osluněné, s přirozeným prouděním vzduchu. Preventivně lze aplikovat chemický postřik přípravky Ortiva nebo Ridomil Gold Pepite zhruba měsíc po výsadbě, anebo okamžitě, jakmile zjistíte počáteční výskyt choroby. Choroby a škůdci okurek.
Virová mozaika okurky (Cucumber mosaic cucumovirus) Na okurce se objevují světlé a tmavozelené mozaiky, také deformace listů a plodů. Virus se vyskytuje na více než 2druzích rostlin a je přenosný mšicemi.
Okurky mohou být infikovány především od počátku zaměkání. Napadené plody se zbarvují mléčně až světle hnědě, hnijí a obvykle rychle usychají. Typická je octová vůně napadených plodů, kterou působí přemnožení a činnost octových bakterií a kvasinek. K napadení dochází především za teplého (optimum 25–°C) a vlhkého počasí.
Onemocnění způsobuje virus CMV (cucumber mosaic virus). Nemoc se vyskytuje v polních i rychlených okurkách. Listy mají neostrou mozaiku, která je výraznější na mladých listech.
Rostliny jsou zakrslé a mají menší počet výhonů. Při zvýšené teplotě rostliny zasychají a hynou. Jelikož se v našich podmínkách padlí začíná objevovat až ke konci léta,kdy už jsou okurky většinou sklizené, nemá tato choroba v polních porostech velký hospodářský význam.
Větší škody může napáchat pouze ve sklenících, kde m. Pokud jako přílohu zvolíme bramboráčky nebo nějaký druh placek, dostaneme velmi chutný a lehký letní oběd. Přestože pěstování okurek je poměrně snadné, musíte počítat s celou řadou chorob a škůdců. Dejte si pozor hlavně na svilušky a plíseň. Skleník jsme vykouřili, ještě teď ráno jsme okurky s přítelem kontrolovali a žádná sviluška na tom není.
Mají to pouze okurky z 1 a mají to jak. Díky tomuto domácímu přírodnímu hnojivu rostou moje rajčata a okurky rychleji a nejsou napadeny žádnou nemocí! Mnoho lidí ve svých zahrádkách nepoužívá žádná chemická hnojiva. Díky tomu máme sice jablíčka a mrkve, které nejsou dokonalé, ale alespoň víme, že jsou 100krát zdravější. A okurky škůdcům a plísním, a zabránit askohitoz jednoduchý způsob: prostě vypleněny postele, včas hnojivo vyrobené kvalitativně připravila půdu pro výsadbu, dokonce odstranil odumřelé zbytky pádu, rozprášením se speciálními přípravky půdy.
Je to mnohem efektivnější, aby se pokusili vyhnout se problémům, než je řešit. Dobrý den, vyseté okurky na záhon mi pěkně vzešly.
Zahrádkáři v okolí si naříkali, že jsou uschlé-jakoby spálené. I z okolních vesnic mají stejné. Sviluška napadá okurky za suchého a horkého počasí. Najdeme ji na venkovních záhonech, ale hlavně ve sklenících a pařeništích, kde se rychle množí.
Svilušky ničí listy okurek, které na spodní straně sají malé larvy. Okurky neutralizují nadměrně kyselý odpad produkovaný tělem po konzumaci jídel živočišného původu. Usnadňují vylučování odpadních látek z krevního řečiště močí nebo pokožkou.
Zdraví a vzhled pleti závisí na čistotě krve, nikoliv na používání módních kosmetických přípravků. Skutečná krása pochází zevnitř. Vysoký obsah vody ( ) a rozpustné vlákniny ( ) urychluje pohyb stolice ve střevech. Rajčata a jejich nemoci. Odpověď: Kroucení listů rajčat mají ze škůdců na svědomí nejčastěji mšice nebo svilušky.
Ale píšete, že jste nic takového neobjevil.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.