čtvrtek 4. října 2018

Klanopraška účinky

Jednou z těchto léčivých rostlin je i schizandra čínská. Je to velmi užitečná léčivka, která ve své domovině roste až ve. Klanopraška je liána z Dálného východu, která je také známá jako schizandra.


Právě ten poskytuje základní léčivé účinky. Mezi ty patří léčba vyčerpání, deprese, ospalosti, chudokrevnosti, slabozrakosti.

V malých dávkách má na organizmus celkově povzbudivé účinky , ve větších dávkách působí sedativně. Léčebné účinky schizandry, mangolky, klanoprašky Poměrně pozdě, teprve v třicátých letech minulého století, se vědci začali seriózně zajímat o léčivé vlastnosti schizandry. Nyní moderní výzkumy potvrzují, že její plody vykazují výraznou aktivitu v řadě fyziologicky důležitých funkcí, včetně adaptogenních.


Sbírají se plody, případně i větvičky. Připravují se z ní lihové tinktury, dá se použít i jako čaj. Také patří mezi antioxidanty , které zpomalují stárnutí.


Její účinky se dokážou dokonce vypořádat s chronickým únavovým syndromem.

Těchto účinků se využívá při boji proti únavě, depresím, stresu nebo pro posílení fyzické a duševní aktivity. Plody klanoprašky mají silný povzbuzující účinek. Několik zdravotní účinky byly i vědecky potvrzeno, mnohé teprve čekají na ověření. Je na ní léčivé vlastně všechno.


Větvičky, listy, kořeny, kůra, dřevo, plody, semena i vůně připomínající citron. Listy jsou světle zelené, poměrně tenké, eliptické až obvejčité. Krásně červené plody klanoprašky mají povzbuzující účinky na nervovou. Je to dřevitá liána s jednoduchými střídavými listy a pravidelnými bělavými květy, pocházející z východní Asie.


Rostlinné adaptogeny se stále víc dostávají do popředí zájmu. Jsou to rostliny s podobnými účinky jako například ženšen. Schizandra neboli klanopraška. Die Wegbereiter für kluges Online-Shopping - jeder Kauf eine gute Entscheidung!


Sicher durch den Winter. Léčivé jsou však všechny části rostliny a zahradník Martin Pražák nám o této zázračné rostlině poví mnohem víc. Ruska a Dálného Východu.

Léčebně se využívají její plody, které mají silně povzbuzující účinky. Je to pomalu rostoucí opadavá liána osm až patnáct metrů dlouhá a ovíjivou pravotočivou lodyhou, která v listnatých lesích šplhá za sluncem do korun stromů. Nejvíce účinných látek je v bobulích, které se používají např. Podobné účinky má například Eleuterokok , Žen-šen , Rhodiola rosea a další. Asijská bylina klanopraška se stává na západě stále populárnější.


Předchází ji stoletá tradice užívání na východě, zvláště v Číně a Japonsku. Vnitřně: plody mají „adaptogennní” účinky (tj. zvyšují tzv. nespecifickou odolnost) a snižují mikrosomání peroxidaci tuků v játrech, což se dá hodnotit jako tzv. Jak již název „čínská“ napovídá, její domovinou je Asie a má nezastupitelné místo v tradičním léčitelství. Deklarované účinky musí být schopen kdykoliv doložit.


Doplňky stravy musí splňovat veškeré platné normy kladené na potraviny. Jejich dodržování kontroluje Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI).

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky