úterý 16. října 2018

Jak pěstovat kustovnici čínskou

Další možností jak si pochutnat na Goji je populární smoothie. Je to rychlý, výživný a chutný nápoj. Kustovnice je keřík dorůstající do. Svými fialovými květy vám bude dělat radost od června až do října.


Klikněte sem pro vložení komentáře. Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve. Pavla Růžičková Doslova zázračná rostlina kustovnice čínská, neboli Goji či Goji Berry má původ v drsných podmínkách Himalájí a Číny.


Nemusíte se obávat české zimy, rostlina bez problémů odolává mrazu. Sazenice kustovnice čínské je možno vypěstovat v domácích podmínkách, ale vyžaduje to trpělivost, stálou péči a jistou pěstitelskou zkušenost. Semínka se získávají z dužnatého plodu kustovnice čínské. V plodu jich je asi 3 ale jen málo jich vzklíčí a pak vzejde.


Vypěstujte si vlastní goji neboli kustovnici čínskou Irena Forejtová Goji je již několik století neoddělitelnou součástí tradiční čínské medicíny. Protože se jedná o lilkovitou rostlinu, vyžaduje dostatek vláhy. Za letního počasí potřebuje tak jednou za tři týdny důkladnou zálivku.


Na podzim stačí zalít ji jednou za měsíc, od listopadu už není třeba kustovnici čínskou zalévat. Mandevillas are choice tropical vines that produce long lasting waxy blooms all summer on vines of glossy dark green evergreen foliage! We have selected one each of.


Když se o nějaké rostlině řekne, že je „čínská“, okamžitě se nám vybaví její spojení s léčivými účinky. Stříhejte v únoru či březnu, než začne vrba rašit a to nejlépe velmi radikálně do tvaru koule, nebo do vámi požadovaného tvaru. Ze začátku je nutné vrbu stříhat opravdu hodně, aby se pěkně zahustila. Jak řezat Japonskou vrbu.


Hustá, kompaktní korunka vám udělá radost. Má-li kustovnici třeba souse budete mít ještě jednodušší práci. V létě si stačí pořídit několik zelených řízků, v zimě lze pak množit řízky dřevnaté. Skvěle se bude dařit také odkopům a oddělkům. Ty je možné do volné půdy vsadit okamžitě.


Dále si přečtěte Další články od autora. Pěstuji kustovnici čínskou už čtvrtým rokem v nadmořské výšce 5m na jižní straně. Koupené nebo objednané rostliny opatrně vyjměte a zasaďte je do připravených jam tak hluboko, jako byly v kontejneru. Před tím se vyplatí dát na dno jámy kompost nebo vyzrálý hnůj. GOJI má trubkovité květy purpurové barvy, asi – mm velké.


Kvete od června do srpna. Květy jsou oboupohlavní, opyluje je hmyz. Plody jsou jasně červené nebo oranžově žluté, mají protáhlý tvar. Jsou až mm dlouhé a až mm široké.


Dozrávají od srpna do října. Každý plod obsahuje až hnědo-žlutých kulatých semen s průměrem kolem mm. Jedinou možností, jak získat čerstvé plody, je pěstovat kustovnici na zahradě.


Je poměrně nenáročná, ale přesto byste ji měli pěstovat na teplejším a dobře prosluněném místě. Svědčí ji lehčí písčitojílovitá půda. Její drobné červené bobule jistě ozdobí i vaši zahrádku. Pěstování kustovnice čínské. O kustovnici čínské jste jistě slyšeli.


Znát ji můžete taky pod názvem „goji“ a je dnes označována za super potravinu 21. Když ji přidáte do jídelníčku, zaženete pocit hladu a taky se budete méně přejídat. Výhod má však tato super potravina mnohem více. Abyste po ní nemuseli pátrat v obchodech, raději si ji vypěstujte doma. Není to nic těžkého, jenom je třeba vědět, jak na to.


Na pěstování je poměrně nenáročná. Půda by měla být lehčí, písčitojílovitá. Vysazovat byste měli sazenice v březnu až dubnu na vzdálenost zhruba m. Do jámy přidejte vyzrálý hnůj nebo kompost. Chci se zeptat na kustovnici čínskou.


Minulý rok měla plno květů, letos taky, ale vždy uschnou. Tak že plodů se nedočkám. Dopřejme kustovnici světlejší a zároveň i teplejší místo s dostatkem vláhy a ona se nám za to odvděčí překrásnými plody, které jsou plné energie a vitality. Připravte se, že tento opadavý a trnitý keř může vyrůst, až do délky metrů a podle toho přizpůsobte jeho polohu. Opatrně vyjměte zakoupené rostliny a zasaďte je do připravených jamek tak hluboko, jako byly předtím v kontejneru.


Na dno jámy můžete před zasazením dát kompost nebo vyzrálý hnůj.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky