Do nového pracovního týdne vstupujete s lehkostí a nadhledem. Nepatříte mezi ty, pro které by byla práce priorita. Chodíte do ní jen pro peníze. Raději si užíváte sluníčka a prázdninové pohody.
Máte recht, však léto je od toho, abyste si odpočinuli. Opět se jedná o širokou škálu druhů, ze kterých se do truhlíku hodí jen ty s nižším vzrůstem, které dělají převisy.
Vybírejte druhy s panašovanými nebo dokonce bíle olemovanými listy. Do stínu pak volíme begónie, fuchsie a balzamíny. Tyto balkónovky někdy bývají neprávem opomíjeny, ale mají krásné spektrum barev a množství květů. Vyneseme je na venkovní stanoviště, nejprve do stínu či polostínu a teprve později na slunce.
Druhy, které pocházejí z Jávy a Filipín, nejsou v našich klimatických podmínkách zimovzdomé. Z ostatních asi původních přírodníchdruhů se v našich zahradách pěstují pouze jejich kříženci. Poslední z rostlin vhodných do stínu severních a východních stran a zároveň první z těch, které snesou horko jihu a západu, jsou lobelky.
Dají se pěstovat opravdu všude a koupit je můžete ve dvou variantách: jako drobnou, nebo do truhlíků jako převislou. Kromě tradiční modré barvy si můžete vybrat i bílou či růžovou.
Je třeba ji nejen pravidelně zalévat, ale. Jak pěstovat balkonové květiny? Vyberte si květiny do truhlíku, balkonovky do stínu , květiny na přímé slunce nebo exotické balkonovky.
Vysazovat je můžete do truhlíků, květináčů, závěsných květináčů, ale i do záhonů a zvolit byste měli dobře propustnou zeminu, budete-li si ji míchat sami, pak použijte zeminu, kompost a písek v poměru : : 1. Velikost nádoby či místo, kam ji umístíte, zvolte podle odrůdy, protože každá je opravdu úplně jiná a těžko se radí všeobecně. Zima je snad konečně za námi a my už se nemůžeme dočkat, až. Dobrý den, potřebovala bych poradit jaké letničky mohu vysadit do truhlíku, který mám ve stínu. Jedná se o dvoreček obehnaný dokola zdmi, takže i. Do země zapravte dobrý kompost, přidat můžete i některá strojená hnojiva s delší dobou účinnosti.
Pokud se budoucí partie nachází pod listnatými stromy, dávejte pozor, abyste zbytečně nepoškodili kořeny stromů. Petúnie, surfinie, million bells. Kterou vysadit do truhlíku?
Chybu neuděláte ani v jednom případě. Klasické petunie jsou vzpřímené letničky kompaktního. Potřebuje nevysychavou půdu. Některé druhy kakostů snášení i hluboký stín. Ráda bych do stejného místa ještě dokoupila i pár milovaných fuchsií, tak uvidíme… Vysazuji především do samozavlažovacích truhlíků a samozavlažovacích závěsných květináčů, ale klasika je klasika – takže pár kousků jsem si stejně jako loni vysadila i do terakotových květináčů.
V období po zmrzlých začínáme vysazovat náchylnou zeleninu i okrasné rostliny. Rajčata vysazujeme do kvalitního odpleveleného substrátu, můžeme přidat organická hnojiva.
Zejména ale nesmíte zapomenout na oporu a zaštipování pažních výrostků. Pozor si dejte na to, že rostlina je jedovatá. Listy a stonek obsahují šťavelan vápenatý, který může dráždit pokožku. Při přelití listy žloutnou. Netík (Adiantum raddianum) Drobnolistý netík má rád teplo a vlhko, takže ho dejte třeba do misky, ve které budu oblázky a voda.
Přímé slunce by mu mohlo listy popálit. Jako podrostové vyšší trvalky vhodné do polostínu a stínu. V polostínu a ve stínu nikdy nedocílíme hustých a kompaktních. Informace od profesionálů.
Truhlík ale naplňte pouze do dvou třetin, aby zbylo místo i na květiny. Ty opatrně vyndejte z plastových obalů, ve kterých jste si je přinesli, a s pomocí vidličky uvolněte kořenový bal. Pak je umístěte do truhlíku a nakonec případně přisypejte zeminu tak, aby vyplnila veškerý prostor a nikde nezůstaly žádné dutiny.
Nakonec je dobře zalijte.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.